briannag.blog.cz

RC Recenze: Stefanovy deníky – Prokletí

Stefan opět panáčkuje, jak ostatní velí
Kniha: Stefanovy deníky – Prokletí
Autor: L. J. Smith
Díl: 3
Vydáno: 2012
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 224
Žánr: fantasy, romantika, dobrodružné
Doporučený věk: 15+

Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky.
Stefan opustil New Orleans a odjel do New Yorku. Slíbil si, že se už nikdy nebude živit lidskou krví, a začal být znovu šťastný. Když už si ale myslí, že konečně opustil svou minulost, zjistí,že před bratrem nikdy nemůže uniknout. Damon má pro oba upíří bratry velké plány, ať se to Stefanovi líbí, nebo ne…

 

Autorka – L. J. Smith: Lisa Jane Smithová se narodila 4. září. Rok je téměř nemožné určit, protože autorka je velmi citlivá na svůj věk. Je svobodná, bezdětná a než se začala věnovat psaní, živila se jako učitelka. Její knižní prvotina Upíří deníky se stala světovým bestsellerem a dočkala se i televizního zpracování.
Hodnocení obálky:Obálka se mi celkem líbila, ale vadilo mi, že postavy jsou tam zobrazeny jen částečně a není jim vidět pořádně do obličeje. Dávám 3/5.
Obsah:Po minulých událostech uteče Stefan do New Yorku. Zde živoří v jeskyni a místo půlnočních nájezdů na ledničku, si dopřává místní faunu. Všechno se změní, když jednou po návratu z akce, za níž by mu členové organizace PETA pravděpodobně dopřáli kolík do srdce, najde před svou jeskyní smrtelně raněnou, krvácející dívku. Po tradičním vnitřním monologu, chci vs. nesmím, dívku zachrání a odnese domů. Rodina dívky je velice bohatá a jemu natolik vděčná, že ho přijme do svého středu. Vše je naprosto idylické až neuvěřitelně. Věci začnou dávat smysl, když Stefan na plese pozná hraběte DeSangue a ten se rozhodne mu zase trošku opepřit život, aby Stefan věděl, že nikdy… je opravu dlouhá doba, když jste nesmrtelní…
Hodnocení:Tato knížka nám poskytla další dílek do skládačky a byla celkem zajímavým přínosem. Jasně je zde vidět, jakou cestu životem si který z bratrů Salvatorových vybral a já osobně se nemohu ubránit opovržení nad Stefanovým zvykem neustále se trestat. Takovéto nošení žíněné košile mi přijde opravdu směšné. Jestli ho to skutečně tak trápí, tak ať teda zachrání život pár stovkám lidí a jeho činy budou vykoupeny. Ale to on ne, on se zahrabe v jeskyni, bude masakrovat zvířata a vyžívat se výčitkách. Naopak Damon se chopil výhod, které mu jeho stav nabízí a bere si ze života to nejlepší, aniž by za ním zůstávala hromada mrtvol.

+

  • Vidíme jaký si bratři Salvatorovi zvolili životní styl

  • Stefan je opravdu otravný, vidíme, že se vůbec nezměnil a stále je to ten slaboch bez vlastní vůle.
Závěr: Stefanovy deníky jsem si opravdu oblíbila a i když tento bych hodnotila, jako průměrný jsem skutečně ráda, že jsem si ho přečetla, protože už tradičně poskytuje cenné dílky do skládačky s názvem Bratři Salvatorovi. Jsem přesvědčená, že Stefanovy deníky by si měl přečíst každý, kdo čte nebo sleduje Upíří deníky, protože v nich je počátek všeho.
70 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj anotace: nakladatelství Fragment

 

 

Duben 2013

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.