briannag.blog.cz

RC Recenze: Stefanovy deníky – Chuť krve

A příběh pokračuje…
Kniha: Stefanovy deníky – Chuť krve
Autor: L. J. Smith
Díl: 2
Vydáno: 2011
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 216
Žánr: fantasy, romantika, dobrodružné
Doporučený věk: 15+

Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky.
Stefan a Damon Salvatore se stali upíry a musí se vypořádat s následky svého osudu. V rodném městečku Mystic Falls už pro ně není bezpečno. Na každém kroku je pronásledují lovci upírů. Vydají se tedy do New Orleans, které nabízí pokušení, ale i nebezpečí. V patách jim je totiž sadistický lovec upírů…

 

Autorka – L. J. Smith: Lisa Jane Smithová se narodila 4. září. Rok je téměř nemožné určit, protože autorka je velmi citlivá na svůj věk. Je svobodná, bezdětná a než se začala věnovat psaní, živila se jako učitelka. Její knižní prvotina Upíří deníky se stala světovým bestsellerem a dočkala se i televizního zpracování.
Hodnocení obálky:Konečně jsem se dočkala Damona na obálce (asi nikoho nepřekvapí, že moje obálka už je celkem dost oslintaná…) No, zpátky k hodnocení. Na obálce se mi líbí, že jsou tam hlavní hrdinové bratři Salvatorovi, ale nechápu, proč je tam i Katherine, která se v celé knize nevyskytovala. Takže dávám 4/5. A ještě bych ráda podotkla, že ta šála co má na sobě přehozenou Damon je příšerná!
Obsah:Poté co Stefan zradil a zabil Damonovu lásku Katherine a Damona přinutil dokončit svou přeměnu na upíra, museli bratři Salvatorovi z Mystic Falls uprchnout. Jejich kroky vedou do Richmondu, ale zatím co Stefan bez lítosti pije lidskou krev a své oběti chladně zabíjí, Damon stále vytrvale odmítá být upírem a chce raději zemřít.
“Musel jsem vzít situaci pevně do rukou. Přesně takhle otec trénoval koně. Nedal jim najíst, dokud konečně nepřestali trhat za otěže a nenechali se řídit. S Damonem to bylo stejné. Bylo třeba ho zlomit.”
Poté se jejich cesty rozdělí. Stefan je dál posedlý lidskou krví, ale dostane se do rukou upírce Lexi, která ho začne učit sebeovládání. Pak zjistí, že Damon padl do zajetí a je krutě mučen. Vydrží odolávat lidské krvi? A jaké stopy zanechá týrání na Damonovi?
Hodnocení:Opovrhuji Stefanem! Vidíte tu nekonečnou faleš? Dokud zabíjel lidi on, bylo to OK, upíří přirozenost, na lidech nezáleželo apod. Ale jakmile se naučil alespoň částečně ovládat, bylo najednou zabíjení strašně špatné a on se bude stavět do cesty každému upírovi co se živí lidskou krví.
Mimochodem ráda bych poznamenala, že já bych se chovala stejně jako Damon s jediným rozdílem. Já bych neminula!

+

  • Jsem ráda, že máme takhle zblízka Damonův osud. Kdo mu může vyčítat, jaký je? Kdo ho soudí? Opravdu si myslíte, že je, co mu vyčítat?!

  • Nesnáším Stefana! Proč to nemohly být Damonovi deníky.
Závěr: Jsem ráda, že klesající zajímavost Upířích deníků neměla vliv na Stefanovi deníky. Ty jsou od začátku až do konce plné napětí. Je úžasné, jak při čtení cítíte, jak Vám jednotlivé dílky skládačky pomalu zapadají na místo. Pokud čtete Upíří deníky, rozhodně byste si měli přečíst i Stefanovi deníky, protože ty dávají celému příběhu ještě zajímavější náboj.
90 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj anotace: nakladatelství Fragment
Březen 2013

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.