briannag.blog.cz

RC Recenze: Sprostá holka

Kolik kostlivců se musí odhalit, aby nastal šťastný konec?
Kniha: Sprostá holka
Autor: Megan Hartová
Díl:
Vydáno: 2012
Nakladatelství: Metafora
Počet stran: 372
Žánr: erotický román
Doporučený věk: 18+

Elle Kavanaghová, účetní na vyšším postu, která chodí jen v černé a bílé, žije už tři roky v celibátu – předtím však byl sex, především náhodný, nedílnou součástí jejího života. V prodejně luxusních cukrovinek potká právníka Dana, ochutná lahodnou lékořici, později v baru whisky a potom… touží ochutnat ještě víc…
Jenomže je tu jistá potíž. Dan ji sice doprovodí domů, ovšem ani se ji nepokusí políbit. Celé týdny se jí neozve, ale Elle na něj nepřestává myslet.Když se pak nakonec přece jenom sejdou, je to jen setkání dvou těl. Nic víc Elle taky nechce a nečeká, o vážnější vztah nestojí. Dan ano. Elle mu dovolí všechny myslitelné intimnosti – jen políbit na rty ji nikdy nesmí. Co se odehrálo v její minulosti a dokáže se Elle tváří v tvář pravé lásce zbavit citové otupělosti?

 

Autorka – Megan Hartová: Spisovatelské vlohy se na ní začaly projevovat už ve třetí třídě. Skutečně se psaní začala věnovat až na mateřské, roku 1998 a její první kniha spatřila světlo světa v roce 2002. Žije s manželem a dětmi a ráda tráví čas mimo jiné i hraním počítačových her, zejména The Sims.
Hodnocení obálky: Na obálce převládá červená barva. Obrázek sice nemá s dějem knihy nic moc společného (např. hlavní hrdinka je hnědovlasá, kdežto dívka na obálce je blond), ale na erotický román mi přijde překvapivě vkusná a hezká. Navíc na ní je můj oblíbený plastická nápis, takže od mne získává 4/5.
Obsah:Elle Kavanaghová je vyšší účetní, oblékající se zásadně jen do černé a bílé a ve stejných barvách se dívá i na svět. Dříve chodívala do barů a navazovala vztahy na jednu noc, to ji ale přestalo vyhovovat a tak už tři roky tráví v celibátu a zřejmě by tak pokračovala i dál, kdyby nepotkala Dana…
Dan Steward, mladý, úspěšný právník, kterého Elle velmi přitahuje, což je sice vzájemné jenže Ella má podmínku, půjde mezi nimi jen o sex a o nic víc. Jak dlouho ale může takové uspořádání vydržet? A co vlastně Elle brání prožívat obvyklý vztah?
Hodnocení:Já nevím, jestli je to tím, že jsem četla většinu knih Bertrice Small, ale mně to zase tak hrozně moc erotické nepřijde. Samozřejmě, že je v ní spusta situací popisující sex to knize neupírám, nicméně z anotace knihy mi přijde, jako by tam nic jiného než sex, sex, sex nebylo a to mi přijde docela škoda, protože se v knize ukrývá zajímavý příběh.

+

  • Příběh

  • V erotickém románu bych očekávala větší “erotickou pestrost”
Závěr: Jedná se o příjemný erotický román, kde se kromě erotiky dočkáte i pěkného příběhu. Času stráveného nad knihou nelituji a klidně ji mohu doporučit, všem ženám (pány by tohle čtení asi moc nebavilo) nad osmnáct let (já osobně bych řekla nad patnáct, tu hranici osmnácti nechápu, ale budiž…)
50 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Metafora.
Zdroj anotace: nakladatelství Metafora.

 

Prosinec 2012

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.