briannag.blog.cz

RC Recenze: Školní pravidla českého pravopisu

Školní pravidla českého pravopisu
Kniha: Školní pravidla českého pravopisu
Autor: ?Fragment?
Díl:
Vydáno: 2012
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 368
Žánr: učebnice
Doporučený věk: Bez omezení

Nově zpracovaná Školní pravidla českého pravopisu nejen pro žáky a studenty! Přehledně uspořádaný výklad pravopisných zásad umožní rychle se zorientovat a snadno pochopit dané pravidlo.

1. Pravopisná pravidla
– vysvětlena stručně a srozumitelně
– uvedeny příklady ze současné češtiny
– zpracovaná v přehledných tabulkách

2. Pravopisný slovník
– často užívaná a pravopisně obtížná slova
– důraz na potřeby uživatelů
– u většiny hesel praktické informace o tvarosloví a výslovnosti

Dodatek MŠMT je zapracovaný přímo do výkladu a jednotlivých hesel.

Hodnocení obálky: Obálka mi padla do oka na první pohled. Sice nijak zvlášť nevypovídá o obsahu knížky, ale to nevadí. Dominuje jí červený nadpis, doladěný veselými barevnými proužky, přičemž v každém je uveden nějaký klad těchto pravidel. Takže obálka získává 4/5.
Obsah: Celá kniha se dělí na Úvod, Pravopisná pravidla a Pravopisný slovník. V Pravopisných pravidlech se můžete poučit v následujících kategoriích: Označování hlásek písmeny, pravopis i/ý, Pravopis souhláskových skupin, Skupiny bě/bje, vě/vje, pě, mě/mně, Předložky s/se, z/ze, Předpony s/se, z/ze, vz/vze, Délka samohlásek, Psaní slov přejatých, psaní velkých písmen, psaní zkratek, interpunkce apod.
Hodnocení:Za nejcennější bych označila prvních 65 stránek – Pravopisná pravidla, kde se řeší, jak gramatika. Je to velmi přehledně udělané pomocí tabulek. V poslední době mi rukama prošlo pravidel hned několik a konkrétně tyto, mi vyhovovaly nejvíce.

+

  • Velmi pěkně a přehledně zpracované

  • Možná by neškodilo o něco více příkladů a velmi příjemné by bylo ještě cvičení na procvičení získaných znalostí
Závěr: Mám v ruce velmi pěkně zpracovaná Školní pravidla českého pravopisu. Jedná se o knížku, která by neměla chybět v žádné domácnosti, ale bohužel je jich tolik, že je obtížné vybrat skutečně přehlednou. Ale konkrétně toto provedení je opravdu pěkně zpracované a já jsem ráda, že má své místo i v mé knihovně. Pokud potřebujete domů pravidla, můžete směle zvolit právě tyto.
95%
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj anotace: nakladatelství Fragment.
Prosinec 2012

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.