briannag.blog.cz

RC Recenze: Prýmkování – Výroba textilních šperků

Výroba originálních šperků, které se běžně nevidí
Kniha: Prýmkování – Výroba textilních šperků
Autor: Darí Fejtková
Díl:1
Vydáno: 2012
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 80
Žánr: pro šikovné ruce
Doporučený věk: bez omezení

 

Prýmkování – úplně nová technika výroby originálních textilních šperků!
Stačí trocha šikovnosti a brzy obohatíte svou šperkovnici o více než dvě desítky nových originálních přírůstků v podobě náušnic, náramků, čelenek, prstenů, náhrdelníků i sponek do vlasů. Navíc získáte inspiraci pro své vlastní nápady!
Naučte se jednoduchou techniku, při které sešíváním sutašek, což je druh galanterních prýmků, a všíváním různých typů korálků vznikají velmi originální výrobky. Komponenty Swarovski, které v naší knize používáme a doporučujeme, dodají výsledkům vaší práce na kráse, preciznosti a eleganci.

 

Autor – Darí Fejtková: Pochází z Hostivce, ale žije a pracuje v Praze. Živí se navrhováním bižuterie, lektorováním kurzů korálkování, šitých technik, kumihimo, prýmkování a další. Několikrát se svými dovednostmi vystoupila v pořadu ptáka Loskutáka a napsala několik knih věnujících se ručním pracím.
Hodnocení obálky: Obálka se mi líbí, protože působí čistě a přehledně. Na bílém pozadí je několik fotek výrobků, které se můžete naučit, a zbytek obálky pěkně dolaďují nadpisy. Hodnotím 3/5.
Obsah:V knize se setkáváme s návody na tvorbu šperků prýmkováním, což je málo známá rukodělná technika na výrobu doplňků. Kniha je přehledně členěna do kapitol, přičemž každá kapitola je věnována jednomu návodu. Na začátku knihy je ještě umístěn Úvod, kde se čtenář dozví něco málo o technice prýmkování a velice důležitá je i další kapitola, která je věnována nářadím a pomůckám, poté následují kapitoly s návody a na závěr knihy se nachází vzorník barev.
Hodnocení: Knížka je udělaná velice přehledně. Velice se mi líbí, jak jsou zpracované návody. Obrázek výsledného výrobku a šest obrázků návodu – dokonale přehledné. Navíc nadpisy jednotlivých článků jsou sladěny s barvou výrobku. Perfektní. Velmi kladně hodnotím i papír, na kterém je kniha vytištěná. Já bych ho značila za poctivý papírový papír. Upřímně se přiznám, že nesnáším takové ty hladké a lesklé papíry, na kterých jsou často vytištěny knihy ve kterých je hodně fotek, ten papír skřípe, když po něm přejedete prstem a to mi hrozně vadí.
Už před časem, když jsem se s knížkou setkala poprvé, mě technika prýmkování velice zaujala a rozhodla jsem se ji vyzkoušet. Bohužel jsem zjistila, že v galanterii vůbec netuší, co to sutašky jsou a poštovné za doručení z internetu se mi platit nechtělo. Takže zatím je prýmkování na seznamu toho, co bych chtěla vyzkoušet.
Autorka knihu zpracovala velmi pěkně, ale v jednom bodě s ní rozhodně nesouhlasím. Její tvrzení:“… čím dražší materiál na výrobu, tím zajímavější výsledný šperk.” Rozhodně odmítám. Já se vždy ve své tvorbě snažím o co nejmenší náklady (přiznávám, že na ty dražší prostě nemám finance) a nemyslím si, že by můj výrobek byl méně zajímavější, když použiju cenově dostupný materiál, který navíc ve obvykle vypadá stejně jako ten značkový.

+

  • Styl jakým je kniha zpracovaná.

  • Příliš velký důraz na komponenty od firmy Swarovski
Závěr: Knihu doporučuji všem, kteří se zajímají o ruční práce nebo originální výrobní techniky, rozhodně nebudou zklamaní. Na začátku září vychází autorce nová publikace, Korálkování – výroba šitých šperků a já už se nemohu dočkat, co se nového se naučím.
75 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj anotace: nakladatelství Fragment.
Září 2013

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.