briannag.blog.cz

RC Recenze: Pravá láska

O lásce, která překoná i smrt
Kniha: Pravá láska
Autor: Jude Deveraux
Díl:
Vydáno: 2014
Nakladatelství: Baronet
Počet stran: 448
Žánr: romantika
Doporučený věk: 15+

V nové trilogii Nevěsty z Nantucketu Jude Deveraux představuje nové postavy ze známé rodiny Montgomeryů – Taggertů. Alix Madsenová právě dokončuje studium architektury, když jí Adelaide Kingsleyová odkáže ve své závěti okouzlující nantucketské sídlo z devatenáctého století, které může využívat po jeden rok. Pro energickou Alix – která se právě zotavuje z rozchodu s přítelem – je vztah postarší ženy k Madsenově rodině opředen tajemstvím, ale z několika důvodů přijme podivné podmínky závěti. Získá tak čas, aby naplánovala svatbu své nejlepší přítelkyně.
V nantucketském domě se však dějí podivné věci. Zdá se, že Adelaide Kingsleyová vymyslela pro Alix poněkud zvláštní úkol: vyřešit podivné zmizení jedné z žen rodu Kingsleyů – Valentiny – která se ztratila před více než dvěma stovkami let. A aby to nestačilo, Alix se musí vypořádat s arogantním (a neuvěřitelně pohledným) architektem Jaredem Montgomerym, který žije v domku pro hosty.
Alix to netuší, ale Jared má za úkol na ni dohlédnout, zatímco bude bydlet v domě – což je pro něj snadné vzhledem k nepopiratelné přitažlivosti, která se mezi nimi rozhoří. Jared však ukrývá vlastní tajemství, které by mohlo mladý pár rozdělit navždy.
Alix a Jared se náhle ocitají ve víru bouřlivých událostí a zjišťují, že naději na společnou budoucnost mají jen tehdy, pokud napraví křivdy z minulosti.

Autorka – Jude Deveraux: Narodila se roku 1947 a vlastním jménem se jmenuje Jude Gilliam White. Má titul bakaláře umění a dříve pracovala jako učitelka na základní škole. Se svým druhým manželem adoptovala syna, který v roce 2005 zemřel při dopravní nehodě. Dnes žije střídavě v Severní Karolíně a Itálii, kde píše nové knihy. Její první kniha byla publikována v roce 1977. V současné době má na kontě více než 50 romantických příběhů, které byly přeloženy do více než 30 jazyků.
Hodnocení obálky:Obálka se mi líbí, sice není ničím výjimečná, ale kontrast pěkných svatebních šatů, kytice, modré oblohy a vody společně s nadpisem mě zvláštně zaujal, takže uděluji 3/5. Opravdu, tahle obálka má jakési kouzlo.
Obsah: Do domu v Nantucketu přijíždí mladá, svou prací posedlá architektka Alix, ale nevědomky tím zabere místo pravému dědici domu, proslulému architektovi Jaredovi. Jared je vývojem situace znechucen a jeho zaujetí proti Alix se ještě vystupňuje, když zjistí, že je studentkou architektury. Očekává od ní totéž, co se mu dostává od ostatních studentů: otravné zbožňování a neustálé loudění nějakých rad… apod. Postupně si k sobě sice Alix s Jaredem začnou nacházet cestu, ale happyend je na míle vzdálený. Je tu ještě Jaredův dědeček (dvěstě let mrtvý duch), který hledá svůj klid, Alixina překrásná, věčně single matka a především úkol, kvůli kterému Alix do Nantucketu přijela.
Hodnocení: Zajímavý a poměrně komplikovaný příběh plný duchů, staletí trvajících záhad a minulých životů se mi vážně líbil.
Knihy od Jude Deveraux mají vždy takovou zvláštní atmosféru a ani tato není výjimkou. Vždy je spojuje skutečná láska, která přežije i smrt a milovaní se setkávají znovu a znovu v dalších životech.

+

  • Atmosféra knihy
  • Nejvíce se mi na celé knize líbilo to, jak tam byla zpracována ta láska. Jude Deveraux umí dokonale vytvořit takovou představu lásky, pro kterou stojí za to žít i umírat.
“Na jeho tváři totiž spatřil výraz absolutní lásky. Něžné, dechberoucí, čiré, nespoutané lásky, pro kterou by člověk zemřel, obětoval se i trpěl. Byla to láska, na jejíž naplnění by člověk čekal i dvě stě let. Byla to pravá láska v té nejčistší formě.” (str. 347)

  • Některé zbytečné odbočky v hlavním ději knihy
Závěr: Kniha se moc líbila. Odehrává se v, pro Jude Deveraux, tradičním prostředí rodin Montgomeryů a Taggertů, jejichž předky čtenáři mohou znát z početných knih, které autorka věnovala historii této rodiny. Všechny knížky od Jude Deveraux můžu všem čtenářkám a milovnicím dobrých příběhů vřele doporučit a ani Pravá láska není výjimkou.
70 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Baronet.
Zdroj anotace: nakladatelství Baronet.

 

 

Červen 2014

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.