briannag.blog.cz

RC Recenze: Practise Your English – Tematická slovní zásoba

Procvičte si svou angličtinu
Kniha: Practise Your English – Tematická slovní zásoba
Autor: Mariusz Misztal
Díl:
Vydáno: 2014
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 350
Žánr: učebnice
Doporučený věk: bez omezení

 

Postupte v angličtině na vyšší úroveň!
Bez problémů používáte základní gramatiku a zvládáte běžná konverzační témata. Dokážete se anglicky zeptat na cestu, napsat pracovní e-mail nebo si objednat v restauraci. Když ale chcete zjistit, ze které části hovězího se jídlo připravovalo nebo rozebrat se svým obchodním partnerem průběh fotbalového zápasu, docházejí vám slovíčka anebo si nejste jisti, zda jste použili ten správný výraz.
Je načase doplnit slovní zásobu!
Prostřednictvím testů, cvičení, křížovek či vtipů si rozšiřte obzory o zajímavé tematické okruhy a nové obraty.
Učte se slovíčka a fráze, a poznejte, v jakém kontextu se správně používají. Pak se vám už jistě nestane, že budete vyprávět o tom, jak vás v lese honilo stádo divokých včel nebo jak jste na ranči obdivovali roj běžících koní.
Na rozhovory o politice, gastronomii, sportu a o mnoha dalších tématech budete dobře připraveni a nic vás nezaskočí!

 

Hodnocení obálky: Celá obálka je laděná do barev anglické vlajky, červené, modré a bílé. Pozitivně hodnotím i proužek fotek odkazující buď na Anglii a nebo také na profese na které v knize můžeme narazit. Uděluji 3/5.
Obsah: Celá kniha je členěna do devatenácti kapitol. Každá kapitola je rozdělena do části, ve které se seznámíme se slovní zásobou, pak následují cvičení na její procvičení, z nichž některé jsou i celkem zábavné jako například křížovky.
Hodnocení: Na knížce mě celkem překvapilo, že v ní nebylo jediné slovo česky. To sice na jednu stranu oceňuji jako fajn, člověk si angličtinu opravdu procvičí důkladně a práci se slovníčkem taky, ale na stranu druhou, by mi více vyhovovalo, kdyby zadání cvičení byla česky.

+

  • Sympatické pojetí učebnice

  • Absence českého úvodu knihy a zadání.
Závěr: Knížka mi přišla opravdu povedeně a zábavně zpracovaná a myslím si, že by mohla být opravdu schopna člověka něco naučit. Sice mi trochu vadí nezbytnost slovníčku při práci s ní, ale na druhou stranu, obstarat si slovníček není v dnešní době nic obtížného. Dnes už jsou prakticky v každém mobilu.
65%
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj anotace: nakladatelství Fragment.
Červen 2014

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.