briannag.blog.cz

RC Recenze: Panenské hříchy

Kdo umí, ten umí…
Kniha: Panenské hříchy
Autor: Anna Randol
Díl:
Vydáno: 2013
Nakladatelství: Baronet
Počet stran: 360
Žánr: romantika
Doporučený věk: od 15 let

Někdo se chová nepatřičně, někdo skandálně… a někdo jako Madeline Valdanová.
Pro své okolí je Madeline Valdanová skandální kurtizána, které leží u nohou nejžádanější pánové ze společnosti. Nikdo však nezná její šokující tajemství: nikdy nezažila nejintimnější dotek žádného muže. Ohromí tedy společenskou smetánku, když jí sdělí pravdu… a vyhlásí aukci: odevzdá své panenství nejvyšší nabídce.
Hezký a disciplinovaný Gabriel Huntford ví, že nejlépe stráví svůj čas honbou za zločinci v nejtemnějších koutech Londýna. Jako detektiv, vyšetřující smrt své sestry, nijak netouží zúčastnit se s naparovačnými londýnskými hejsky této soutěže, když má na krku důležitější úkoly.
Teď ho však pátrání vede k jednomu z Madelininých “nápadníků,” a tak souhlasí s tím, že této hříšné ženě pomůže. To, co začíná jako obchodní ujednání, se však promění v něco většího… a láska rozkvete s vášní, jakou nikdo neočekával.
Autorka – Anna Randol: Narodila se v jižní Kalifornii a žije zde se svou rodinou do dnes. Už od dětství ráda snila a vymýšlela si příběhy, což jí vydrželo do současnosti. Více informací se o ní můžete dozvědět na jejích stránkách www.annarandol.com
Hodnocení obálky: Obálka patří k těm, co ani nenadchnou a ani neurazí. Pozitivně hodnotím to, že obrázek je pěkně barevně sladěný a nádech originality mu dodává bílá část, protože bílá barva není na obálkách knih typická. Na druhou stranu obrázek nic moc konkrétního nevypovídá o ději knihy, takže dávám 3/5.
Obsah: Klidné vody londýnské smetánky, rozvíří tsunami v podobě překrásné a nanejvýš žádoucí Madeline Valdanové. Madeline je všemi považována za kurtizánu, tudíž dražba jejího panenství, kterou vyhlásila, přijde sice většině lidí neuvěřitelná, ale to nezabrání pánům přihazovat jako o život.
Hodnocení: Výborná knížka patřící mezi nejlepší svého druhu. Román měl příběh, ale ani milostná stránka nebyla ošizená. Ačkoliv je Anna Randol v Čechách zatím neznámá autorka, jsem pevně přesvědčená, že brzo bude patřit mezi nejznámější autorky Červené knihovny, protože kniha Panenské hříchy byl výborně namíchaný koktejl romantiky, vážnosti a napětí. Na knize se mi asi nejvíce líbilo, že jsem se naprosto ztotožnila s hlavní hrdinkou a kniha mě tak skutečně pohltila… A Gabriel je sekáč…

+

  • Sympatičtí hlavní hrdinové

  • Trochu mi chybí závěr, že jsme se nakonec nedozvěděli autora toho dopisu
Závěr: Jak už jsem říkala, tak kniha patří k těm nejlepším z daného žánru. Rozhodně ji doporučuji všem, kdo mají rádi romantické čtení, prodchnuté napětím, akcí a tak jiskřivým nábojem. Ideální knížka do tohoto hnusného počasí, protože díky ní na něj, alespoň na chvíli zapomenete.
75 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Baronet.
Zdroj informací o autorce: nakladatelství Baronet..
Červen 2013

 

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.