briannag.blog.cz

RC Recenze: Obejmi noc

Když se chce, všechno jde…
Kniha: Obejmi noc
Autor: Karen Chance
Díl: 3
Vydáno: 2013
Nakladatelství: Baronet
Počet stran: 470
Žánr: romantika, fantasy
Doporučený věk: 15+

 

Cassandra Palmerová, která byla nedávno jmenována hlavní světovou jasnovidkou, má pořád velký problém. Dokud jsou k sobě Cassie a jistý mistr upír – neuvěřitelně sexy Mircea -vázáni magií, její život nikdy nebude patřit jenom jí…
Kouzlo, které je svazuje, může být zlomeno jenom s pomocí zaklínadla ze starověké zaklínací knihy Codex Merlini. Místo, kde se kodex nachází, není v současnosti známo, takže Cassie musí pátrat na jediném místě, kde jej ještě lze najít – v minulosti.
Ale Cassie brzy zjišťuje, že kodex byl ztracen z určitého důvodu. Říká se, že kniha obsahuje jistá skutečně nebezpečná kouzla, a její získání sice může Cassii pomoci vypořádat se s Mirceou, ale také tím může ohrozit celý svět…

 

 

Autorka – Karen Chance: Narodila se v Americe. Celý život hodně cestovala, žila ve Francii, Velké Británii a dokonce strávila dva roky v Hongkongu. Přes své cesty je ale její domov v Americe, kam se vždy vrací. V současnosti žije na Floridě v Orlandu. Více se o ní můžete dozvědět na jejích stránkách http://www.karenchance.com.
Hodnocení obálky: Z této knížky nejsem obálkou nijak zvláště unesená. Fialová barva na horní části je pěkná, nicméně oranžová na spodní je nic moc. Takže za tu fialovou a hrdinku s pentagramem na zádech uděluji 2/5.
Obsah: Cassandra Palmerová je Pýthie a má obrovskou moc. Ale kromě výhody již výše zmíněné moci, má její nový titul i svá úskalí. Velká úskalí… Téměř všechny nadpřirozené organizace ji chtějí vidět mrtvou, a aby toho nebylo málo, stále se jí nepodařilo zbavit geisu, který na ni uvalil upíří mistr Micrea. Cassie se snaží geisu zbavit, ale nedaří se jí to. Jenže pokud se jí to nepodaří je na světě osoba, kterou to bude stát život. Cassie nasazuje všechny možné páky a společně s Pritkinem cestují časem, aby našli jedinou možnou pomoc, odeklínadlo, které se nachází v tajemné knize kouzel Codex Merlini, která se dávno ztratila v propadlišti dějin. Je takřka nemožné Kodex najít a navíc, i kdyby se jim to podařilo, bude Kodex opravdu řešení jejich problémů?
Hodnocení: U třetího dílu série Cassie Palmerové jsem ze všech dosud vydaných dílů bavila nejvíce. Moc se mi líbily ty nekonečně směšné situace, do kterých se nově jmenovaná Pýthie dokázala dostat. Děj ubíhal celkem svižně, ale musím přiznat, že místy jsem se ztrácela, za což viním časté cesty časem.

+

  • Situace, kterou Cassie a Pritkin zažijí v Paříži roku 1793.

  • Děj byl díky častým cestám v čase občas zmatený.
Závěr: Knížka byla dost dobrá a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Nicméně mě celkem překvapuje, že vyjde ještě další díl, protože situace už mi přišla celkem vyřešená. Ve čtvrtém díle, který se jmenuje, Proklej svítání se autorka ani nezabývá, podle mě, poslední nevyřešenou otázkou, kterou je vysvobození Cassiina otce, nýbrž něčím docela jiným. Nu, čtvrtý díl má vyjít 4. prosince a já se ráda podívám, kam nás v něm autorka zavede…
65 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Baronet.
Zdroj anotace: nakladatelství Baronet.
Červenec 2013

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.