briannag.blog.cz

RC Recenze: Návrat domů

A jaký byl Váš minulý život?
Kniha: Návrat domů
Autor: Melanie Rose
Díl: –
Vydáno: 2012
Nakladatelství: Metafora
Počet stran: 399
Žánr: román, detektivka
Věk: bez omezení

Všichni znají pravidla, jenom ona ne. Dokonce ani neví, kdo je a jak se ve sněhové bouři, ve které málem umrzla, ocitla. V rodině jejího zachránce se o ni postarají, ale Kate (jak si začne říkat, protože nezná ani své jméno) si připadá jako v podivném snu. Co si taky myslet, když domněle němé děvčátko promluví, aby jí sdělilo, že jeho mrtvá sestra ji čekala? Když se po domě možná promenují duchové, všude je samá záhada a nakonec se do všeho zaplete dívka z viktoriánských dob.
Je snad možné, že jsme žili už mnohokrát předtím? A že se v nových zrozeních můžeme vracet ke svým selháním, abychom je napravili, k dávným bolestem, abychom je utišili – ale zejména ke svým láskám, které nikdy nepominou…

 

Hodnocení obálky: Obálka mne tentokrát nijak zvláště nezaujala. Obrázek sice souvisí s dějem knížky, když tedy pomineme, že dívka má na sobě lehké letní šaty a muž co ji nese vypadá skoro na padesát… Ale celkově se mi nelíbí, přední strana je příliš šedá a ani vytlačené písmenka nadpisu, která mám moc ráda, to tentokrát nezachrání. Uděluji 2/5.
Obsah: Všechno to začalo nehodou jedné ženy, říkejme jí třeba Kate. Po té co přežila nehodu v autě málem umrzla ve sněhu, Už, už se chystá projít tunelem, když se najednou probudí v domě Vincenta Jenkinse. A sotva poprvé otevře oči, začnou se dít věci. Nepamatuje si kdo je, odkud přišla, ani jak se tam dostala a to zdaleka není všechno. Zdá se že dívenka co po smrti své sestra a odchodu matky dva roky nepromluvila si právě ji vybrala pro svá první slova a předává jí poselství své mrtvé sestry. A pak už se kupí záhada na záhadu.
“Neznámý mě držel v silných pažích a já otočila obličej k jeho rameni a nepřála si nic víc než do něj vplout a stát se po zbytek času jeho součástí.”
Kdo je muž, který ji zachránil a jehož osudovou přitažlivost si uvědomovala i v bezvědomí? Jak mohla Vincentova manželka odjet, když ve skříni je její kabelka se všemi doklady? A co znamená odhalení, jež se ukáže v hypnóze a totiž, že Kate je reinkarnací Kitty, dívky z viktoriánské doby, jejíž život se zdá být klíčem ke všem záhadám.
“… kdo jste…”
“Jsem Kitty.”
“Víš jaký je rok?”
“Tisíc devět set.”
Ukazuje se, že vše souvisí se vším a že kruh musí mít, jak začátek tak i konec.
Hodnocení:Takhle já si představuju pořádnou knížku. Od Melanie Rose jsem už četla Má noc je tvůj den a říkala jsem si, že to by se musela opravdu hodně snažit, aby se jí povedlo tohle dílo přebít. Ale, světe div se, ona to dokázala! S neuvěřitelnou bravurou vykreslila příběh plný záhad, romantiky, smutku a reinkarnace. Moc se mi líbily ty záhady. Celá knížka se točí jakoby v kruzích a jakmile se zdá, že někomu můžete věřit, druhý na něj vrhne nové podezření a vy se v tom motáte, téměř až do poslední stránky.

+

  • velmi se mi líbila reinkarnace zasazená do příběhu. Melanie Rose do svých příběhů často zasazuje dosud neprokázané věci a já jen těžko mohu být více nadšená, protože tyto prvky miluju.

  • záhady sice byly super, ale občas jsem měla dojem, že jejich až moc a že se v tom ztrácím.
Závěr: Návrat domů je úžasná kniha, která má velkou šanci Vás nejen pobavit, ale donutí Vás i k přemýšlení, protože na záhadách se zde opravdu nešetřilo. Jako příjemný bonus můžeme brát zamyšlení i jestli jsou reinkarnace skutečné nebo ne. Já osobně, jsem naprosto nezvratitelně přesvědčená, že skutečné jsou. Nedávno jsem zrovna četla, naučnou (!) knížku, kde jeden vědec přesně popisuje výzkum, který v této oblasti podnikl a tváří v tvář nevyvratitelným důkazům se nemůžete tvářit, že to reinkarnace neexistuje. I když já se přiznám, že jsem o její existenci přesvědčena celý život a ta knížka mi můj názor jen potvrdila.
Knihu bych doporučila zejména ženám, které ocení bohatost žánrů, protože v této knize se setkáte se vším od romantiky, přes fantasy, po detektivku a když bude vnímavé, narazíte i na pár hororových prvků.
100%
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Metafora.
Zdroj anotace: nakladatelství Metafora.
Říjen 2012

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.