briannag.blog.cz

RC Recenze: Mnoho životů, mnoho mistrů

Jak to všechno začalo
Kniha: Mnoho životů, mnoho mistrů
Autor: Brian L. Weiss
Díl:
Vydáno: 2012
Nakladatelství: Metafora
Počet stran: 158
Žánr: populárně naučná
Doporučený věk: bez omezení

 

Autor téhle knížky měl zavedenou psychiatrickou praxi, spokojené manželství a klidný život. To všechno ovšem jen do chvíle, než do jeho ordinace vstoupila Catherine, mladá žena trpící úzkostí a děsem z celého světa. Když nepomohla standardní terapie, rozhodl se její lékař přistoupit k hypnóze.
Jaké však bylo jeho překvapení, když pacientka místo zážitků z raného dětství začala popisovat situace, lidi a události, které se odehrály dávno před jejím narozením. Catherine v hypnotickém stavu doslova cestovala časem, od prehistorických jeskyní přes paláce starověkého Egypta až do soudobých válečných časů.
Jenže to ještě nebylo všechno.Catherine se dostala do jakéhosi “bezčasí mezi životy”, odkud přinášela vzkazy od vyspělých duchovních bytostí, Mistrů, kteří bdí nejen nad námi, ale nejspíš i nad celým světem…
Dr. Weiss nabyl jistoty, že to, co se před jeho očima odehrává, je prostě pravda, a jako první se pokusil skloubit fenomén až dosud odkazovaný do říše fantazie s věcnou a chladnokrevnou vědou.

 

Autoři – Brian L. Weiss: Britský vědec. Vystudoval Kolumbijskou univerzitu a posléze pracoval jako primář psychiatrického oddělení fakultní nemocnice Mount Sinai v Miami. Své četné práce na téma minulých životů začal psát poté, co se jedna z jeho pacientek při hypnóze vrátila až za své dětství do svých minulých životů. Šokovaný Weiss stál tváří v tvář revolučnímu objevu – existence minulých životů. Weiss vsadil svou kariéru a své poznatky publikoval. Veřejnost je přijala a dnes pořádá semináře po celém světě, má nadále svou praxi a píše další knihy.
Hodnocení obálky: Obálka se mi moc líbí. Je svěže zelená a mě osobně připomíná pohled na louku v dešti. Nadpisy jsou v neutrální bílé a černé barvě, takže celek působí opravdu pěkně a já mu uděluji 3/5.
Obsah: Kniha vypráví příběh, jak respektovaný psychiatr náhodou při terapii objevil, že minulé životy existují a člověk se rodí stále dokola. Všechno to začalo zcela nenápadně, když se autor snaží pomoci své pacientce, která trpěla různými a nevysvětlitelnými úzkostmi. Rozhodne se jí pomoci za použití hypnózy. Když má ale pacientka pod vlivem hypnózy vyprávět o počátku svých potíží, začne popisovat zážitky ze života, který není její současný a informace, které uvádí, nemůže díky svému vzdělání znát. Doktor Weiss stojí před zásadním rozhodnutím. Učinil ohromující objev, ale když ho zveřejní, ohrozí svou kariéru.
Hodnocení: Tahle knížka se mi zatím ze všech Weissových knih líbila nejvíce. Právě v ní se totiž dozvídáme, jak to celé začalo. Takže se zde nevyskytuje žádné opakování již x-krát přečtených informací, ale naopak na nás čeká příliv nových dosud nečtených faktů.
Závěr: Knížku Mnoho životů, mnoho mistrů, doporučuji všem, které zajímá téma minulých životů. Po přečtení zjistíte, že reinkarnace už není pouhá hypotéza, ale potvrzený fakt, který potvrdilo poměrně dost na sobě nezávislých vědců.
100%
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Metafora.
Zdroj obrázku a anotace: nakladatelství Metafora.
Listopad 2013

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.