briannag.blog.cz

RC Recenze: Mezi nebem a zemí – Zamilované duše

Romantika ze dvou břehů
Kniha: Mezi nebem a zemí – Zamilované duše
Autor: Stacey Kade
Díl: 2
Vydáno: 2013
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 208
Žánr: YA, romantika, dobrodružství
Doporučený věk: 15+

Duše Alony Dareové se po nehodě vrátila zpět ze záhrobí. Nyní se na ni začínají obracet další zbloudilé duše a ona potřebuje pomoc. Dokáže najít společnou řeč s Willem – jediným člověkemm, který ji slyší, ale o kterého předtím nezavadila ani pohledem? Potřebuje jeho pozornost opravdu jen kvůli ostatním nebo jí na Willovi začíná záležet víc, než je ochotná si připustit?
Autor – Stacey Kade:V současné době žije s manželem v Chucagu společně s jejich chrty. Její kniha Mezi nebem a zemí – Zamilované duše byla nominována na cenu YALSA. Dříve pracovala jako autorka reklamních textů ve firmě, ale nakonec zvítězila její láska k psaní.
Hodnocení obálky: Obálka se mi líbí. Červená barva v pozadí odpovídá barvě, která je v souvislosti s Alonou v knize často zmiňována. Pozitivně hodnotím i to, že Alonino oblečení i obrázky obou hrdinů, odpovídají popisu i obálce předchozího dílu. Za mě 3/5.
Obsah: Alona odešla do světla, ale nakonec se mohla vrátit na zem. Neví proč a ani, co má být jejím posláním. Tak pokračuje v tom, co dělala do té doby, dělá průvodce. Mezi tím vším, se snaží udržet jakýsi vztah s Willem. Všechno se ale ještě více zkomplikuje, když se do jejich životů přimíchá jistá podivná a velice nebezpečná partička. Kdyby Alona už nebyla mrtvá, dalo by se říci, že jí jde o život a tak Alona udělá to jediné, co může, aby svůj život zachránila. Dokáže se s tím ale Will vyrovnat?
Hodnocení: Jedna z nejlepších knížek, které jsem v poslední době četla. Celý příběh byl ještě napínavější a emotivnější než předchozí díl a to už je co říct, protože i ten byl vynikající. Alonina část příběhu je naplněna je naplněna jejími ne vždy milými, ale vždy přesně padnoucími komentáři. Willova linie je také dobrá, ale ne tolik jako Alonina, protože se občas objevují nudná místa.

+

  • Hrozně moc oceňuju, že Alona udělala přesně to, co mě napadlo v okamžiku, kdy dokázala psát na tu spiritistkou tabulku.

  • Postava toho kněze a celý ten spolek vymítačů by dle mého názoru potřeboval profackovat.
Závěr: Druhý díl série Mezi nebem a zemí doporučit všem, kteří mají rádi dobré teen knížky a zároveň dobré čtení nabyté nejen akcí, ale i správnou dávkou romantiky. Pokud jste se s knihami ještě nesetkali, je to chyba, kterou byste měli urychleně napravit. Opravdu to stojí za to.
100%
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj anotace: nakladatelství Fragment.
Prosinec 2013

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.