briannag.blog.cz

RC Recenze: Mezi nebem a zemí – Setkání s duchem

Jsou duše, které dokážou procházet různými světy
Kniha: Mezi nebem a zemí – Setkání s duchem
Autor: Stacey Kade
Díl:1
Vydáno: 2013
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 216
Žánr: YA, romantika, dobrodružství
Doporučený věk: 15+

 

Královna školy a hvězda místních roztleskávaček Alona Dareová je předurčena pro skvělou budoucnost. Její život však končí nečekaně pod koly autobusu. Všichni si myslí, že je navždy pryč, ale… Alona zůstala ve světě živých jako duch. Pouze jediný člověk ji může vnímat – spolužák a totální lúzr Will. Podaří se jim překonat vzájemnou nechuť a pomoct jeden druhému? Proč Alona neodešla skrze jasné světlo do onoho světa?

Autor – Stacey Kade: V současné době žije s manželem v Chucagu společně s jejich chrty. Její kniha Mezi nebem a zemí – Zamilované duše byla nominována na cenu YALSA. Dříve pracovala jako autorka reklamních textů ve firmě, ale nakonec zvítězila její láska k psaní.
Hodnocení obálky: Obálka je sice celkem průměrná, ale na druhou stranu zase přesně odpovídá ději knihy. Od barvy vlasů až po oblečení, všechno souhlasí, což mě těší. A i když je obálka poměrně běžná, rozhodně nemůžu říci, že by byla ošklivá. Sálá z ní na mě letní nálada a tak jí dávám 3/5.
Obsah: Jednoho ráno, právě když je za školou, srazí královnu místní školy a hvězdu roztleskávaček autobus – je na místě mrtvá. Přesto stále zůstává na tomto světě a jako neviditelná pobývá na místech, kde trávila svůj čas za živa a láme si hlavou, co má udělat, aby mohla jít dál. Náhodou se jí podaří narazit na člověka, který ji vidí. Snad zlomyslnou hříčkou osudu jím je neopovrhovanější člověk na škole, Will Killian. Ačkoliv by na sebe za normálních okolností ani nepromluvili, nyní jim nezbývá než překonat vzájemnou antipatii a pokusit se si vzájemně pomoci. Ale ani jeden z nich si není přesně jistý, s čím mají co dočinění.
Hodnocení: Příběh se mi opravdu líbil, povrchní nána, která vlastně není tak úplně povrchní a bláznový looser, který vlastně není ani blázen a ani looser…
“Faktem je, že být sám sebou je v pořádku, jen když to vyhovuje oficiální představě o “normálnosti.”
S výše uvedeným citátem z knihy se naplno ztotožňuji. Sama jsem nedávno prohlásila, že lidi nezajímá, jací ve skutečnosti jste, zajímá je jen maska, kterou na veřejnosti nosíte a to aby šla lehce zaškatulkovat.
Příběh se je psát opravdu živým stylem, který způsobil, že i když jsem původně do knížky chtěla pouze nakouknout, tak když moje nakukování skončilo, byla jsem na konci knihy. Chtěla bych vyzdvihnout styl, jakým se vyjadřovala především Alona, její sžíravě ironické věty bylo potěšení číst.

+

  • Hrozně se mi líbila Willova mamka, která mi připomněla mojí. Mamka by mě taky nedala.

  • Nelíbila se mi postava doktora Millera a ředitele Brewster. Je nepříjemným faktem, že takoví lidé na světě jsou a pokud se dostanou do pozice, kdy mohou rozhodovat o ostatních je to tragédie.
Závěr: Knížka se mi moc líbila a nemůžu se dočkat dalšího dílu. Ten už je naštěstí na světě, takže si odpustím nekonečně čekání na jeho vydání. Na příběhu se mi hodně líbilo to, že je o poznávání dvou naprosto odlišných lidí, kteří si k sobě musí najít cestu. Jen mě mrzí, že to takhle nefunguje v životě, ale jen v knihách. Na druhou stranu, možná právě proto všichni čteme, abychom alespoň na chvíli zažili to, co se v běžném životě není…
90%
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj anotace: nakladatelství Fragment.
Říjen 2013

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.