briannag.blog.cz

RC Recenze: Mezi nebem a zemí – Čekání na zázrak

Dobrodružství ze záhrobí
Kniha: Mezi nebem a zemí – Čekání na zázrak
Autor: Stacey Kade
Díl: 3
Vydáno: 2014
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 240
Žánr: YA, romantika, dobrodružství
Doporučený věk: 15+

 

Alona Dareová přebývá už přes měsíc v těle Lily “Ally” Turnerové. Lilyino tělo není tak aktraktivní, jako to její, a navíc se jí nedaří hrát sestru a dceru lidí, které skoro nezná. Trápí ji i to, že Will – na kterém jí záleží víc, než by chtěla – si přeje, aby se vrátila skutečná Lily. Stane se zázrak, Alona bude opět volná a Lily zůstane naživu? S pomocí duchařského média Malachiáše Velkolepého možná mají šanci na úspěch, ale odhalování pravdy se nelíbí tajemnému duchovi, který se před ničím nezastaví. I kdyby měl Alonu zničit…

 

Autor – Stacey Kade: V současné době žije s manželem v Chicagu společně s jejich chrty. Její kniha Mezi nebem a zemí – Zamilované duše byla nominována na cenu YALSA. Dříve pracovala jako autorka reklamních textů ve firmě, ale nakonec zvítězila její láska k psaní.
Hodnocení obálky: Na obálkách cele trilogie se mi líbí, že vycházejí z obsahu knihy a ani třetí díl “Čekání na zázrak” není výjimkou. Máme tu Alonu, opět v jejích červených školních trenkách, jak stojí na školní chodbě a ruku má propletenou s Willem, který je jako obvykle celý v černém. Nicméně uděluji 2/5 protože jinak mě obálka ničím nenadchla.
Obsah: Alona Dareová uvízla v těle Lily Turnerové a s nově vzniklou situací se musí nějak vypořádat. Získala totiž zbrusu “nové” rodiče a poprvé v životě má i sourozence. Ti všichni od ní očekávají vystupování, jaké měla Lily, ale jak se tak Alona může chovat, když netuší jaké chování by to mělo být a Liliin deníček jí nijak nepomohl. Dokáže Alona z těchto problémů vybruslit aniž by zranila city Turnerových nebo se zbláznila? Na klidu Aloně nepřidá ani komplikovaný vztah s Willem. Když na ni kouká, vidí ji, Alonu, nebo Lily? A kterou z nich by viděl raději?
Hodnocení: A máme tu závěrečný díl. Celá trilogie pro mě byla moc příjemným čtením a ani poslední díl nebyl výjimkou. Do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, jak to dopadne, což je dost neobvyklé.
“Každej dělá, co umí,” řekla jsem a snažila se najít slova, která by ji přesvědčila, díky nimž by mi porozuměla. “Ať to chápeš, nebo ne. Jestli nemůžeš situaci zlepšit, musíš to zkusit, ne ji ještě zhoršit. Jasný?”
Postavy se pohnuly kupředu, změnily se a dospěly. Celé čtení bylo od začátku do konce napínavé a konec, mimochodem, dopadl tak, jak jsem chtěla a moc se mi líbil.
Závěr: Mezi nebem a zemí je opravdu moc povedená trilogie a vřele ji mohu všem čtenářkám doporučit. Velmi dobře jsem se při jejím čtení bavila a tvorbu Stacey Kade budu sledovat i nadále.
85%
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj anotace: nakladatelství Fragment.
Červen 2014

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.