briannag.blog.cz

RC Recenze: Malý princ a Obrova planeta

Malý princ a liška zasahují
Kniha: Malý princ a Obrova planeta
Autor: Kolektiv autorů
Díl:
Vydáno: 2013
Nakladatelství: Mladá fronta
Počet stran: 56
Žánr: pro děti
Doporučený věk: od 7 let

Tak tahle planeta je opravdu hodně zvláštní! Celá vlastně představuje jedno obří živoucí tělo a každý jeho orgán pohání sama příroda. Jenomže Talamus, který je doslova “mozkem” celé planety, od jisté doby nevnímá signály z přírody, a vydává jeden bláznivější příkaz za druhým. Celá planeta je kvůli němu v ohrožení. Že by za tím zase vězel… Zlý had? Na konci speciální bonus – Malý princ, jak ho vidí Didier Convard a Philippe Adamov.

 

Autor – Kolektiv autorů: Podle animovaného seriálu. Původní scénář: Gilles Adrien a Alain Broders.
Hodnocení obálky: Obálka je z velké části tmavě zelená a je na ní obrázek obra, který tvoří onu planetu. Na obálce je vidět i Malý princ s Liškou. Obálka se mi celkem líbí a hodnotím ji 3/5.
Obsah: Malý princ a liška navštívili Obrovou planetu. Brzy po přistání zjistí, že s planetou je cosi v nepořádku a pustí se do její záchrany. Po pátrání po příčině problému se ukáže, že potíže vychází z mozku, který řídí Talamus. S Talamem se ale nikdo nedokáže nijak spojit a potíže sílí. Je potřeba začít jednat!
Hodnocení: Přemýšlím, jak to napsat nějak kulantně, ale obávám se, že to nejde. Tudíž musím upřímně napsat, že něco tak pitomého jsem ještě nečetla!
Ale pěkně popořadě…
1. Tohle to nemá s Malým princem od Saint-Exupéryho nic společného, a kdybych byla věřící neváhala bych tohle označit za svatokrádež.
2. I když je to čtení pro děti, tak je to neuvěřitelně hloupé, zejména ten konec.
Takže, knížka se mi opravdu nelíbí. Nepřijde mi nijak zvlášť propracovaná. Například jméno Talama, který řídí mozek, tak na tom se autoři opravdu nepředřeli (něco v mozku se nazývá hypothalamus, takže původ jména je jasný). Nudný a nepropracovaný je rovněž i příběh, a abych se přiznala, tak naprosto nechápu, jak se mohla takhle knížka dočkat vydání.

+

  • Liška

  • Příběh, obrázky, charaktery postav
Závěr: Knížka se mi nelíbila a až jednou budu mít děti, tohle rozhodně nebude čtení, které bych se jim snažila podsunovat. Na knížku se nedá vůbec koukat jako na něco, co má cokoliv společného s Malým princem od Sain Exupéryho. Nicméně když na to koukneme, jako na komiks vzniklý z nějakého, dětmi pravděpodobně oblíbeného seriálu, můžeme existenci této knihy snést.
15 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji knihkupectví Knihcentrum.
Zdroj anotace: knihkupectví Knihcentrum.
Září 2013

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.