briannag.blog.cz

RC Recenze – Lovkyně snů #3 – Osudové rozhodnutí

Izolace nebo zmrzačení, co byste zvolili vy?
Kniha: Lovkyně snů – Osudové rozhodnutí
Autor: Lisa McMann
Díl: 3
Vydáno: 2012
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 224
Žánr: fantasy, romantika
Doporučený věk: 15+

Myslíte si, že vidět, o čem ostatní sní, je skvělé? Naopak, je to děsivé, nebezpečné a může vás to stát i život.
Jmenuju se Janie a věřila jsem, že vím, co mě v budoucnosti čeká. Myslela jsem si, že jsem s tím smířená. Nesnesu však pomyšlení na to, že stahuju Cabela s sebou. On je skvělý a já na pokraji sil. Musím navždy zmizet, aby mohl žít naplno.
Může můj osud zvrátit cizinec, který mi vstoupil do života? A opravdu mě čeká jen zlověstná budoucnost a ani plamínek naděje na lepší dny? Musím si zvolit,čas běží a jde o život…
Autorka – Lisa McMann: Narodila se 27. února 1968 v Michiganu v Holandsku. Od čtvrté třídy toužila stát se spisovatelkou. Myšlenka padání do snů, která se vyskytuje v trilogii Lovkyně snů, ji napadla ve snu. Její matka byla kadeřnice a otec pracoval v továrně. Má mladší sestru a dva straší bratry. V roce 2004 se se svým manžele Mattem a dětmi přestěhovala do Arizony. Ráda vaří, čte, plave a je s rodinou.
Hodnocení obálky:Obálka je stejná, jak jsme si na ni zvykli u předchozích dílů, až na to že tentokrát je laděna do růžovo/fialové. Bohužel mi ale barva moc nesela, připomíná mi nezralé švestky. Na druhou stranu se mi ale líbí obrázek rázostroje či chcete-li Newtonovyn houpačky. Sice se mi nepodařilo přijít na to, jak přímo souvisí s dějem knížky, ale přijde mi že na tu obálku patří takže dávám 3/5.
Obsah:Je to tady, poslední díl. Díl, ve kterém se Janie musí rozhodnout.
“Co mám sakra udělat, abych byla normální? Čím jsem si zasloužila bejt v těchhlech sračkách? Proč?”
Buď bude žít s Calebem, kterého miluje, ale čeká jí brzké oslepnutí, ochrnutí a smrt nebo si udrží zdraví, ale bude žít sama, izolovaná od všech lidí a jejich snů. Jako by toho na Janii nebylo už tak moc, ke Calebovým hrozným snům o následcích jejího prokletí se objeví ten muž.
“Dělá že spí. Sama neví proč. Prostě nastává to ticho. A v hloubi duše ví. Ví, že ani on, ani tohle její problémy nevyřeší.”
V kómatu umírá v nemocnici. Kdo to je? Jedná se o jejího otce? Když se mu pokusí proniknout do snů, narazí na šílený kaleidoskop barev, je to velmi podivné. Je možné, aby ona a on měli společného něco víc než je vidět na první pohled?
Hodnocení: Hned na úvod se přiznám, že jsem skoro celou knížku probrečela. Nemohla jsem si pomoc, ale už od prvního dílu je mi Janie hodně blízká a je mi jí hrozně líto. Konec sebou sice přináší kýžený klid ale je to jen o přístupu, protože se nic nezměnilo. Knížka se mi nelíbila nebo vlastně líbila? Nevím jak si odpovědět, autorka píše stejným stylem jako obvykle, opět se proplétáme ve dvou dějových liniích – reality a snů. Děj je zajímavý, emotivní a nevyskytují se zde nudná místa. Nelíbili se mi ale Janiiny volby a její budoucnost. Jsem ale přesvědčená, že toto je kvalitní trilogie, protože kromě zábavy tu najdeme i hodně poučení. Poučíme se o tom, že my jsme v pohodě a že jsou na světě i o hodně horší osudy, že i když někteří z našich rodičů jsou na baterky, přesto je známe a přesvědčili jsme se o tom sami a ne jen z něčího subjektivního vyprávění… atd.

+

  • Emotivnost celého příběhu, přišel mi reálný (když nepočítáme to padání do snů)

  • Janiiny možnosti, je to kruté
Závěr: Celá knižní série se mi moc líbila a jsem ráda, že ji mám v knihovně. Je to příběh o dívce, která to má v životě hodně těžké a já si myslím, že by si ho měli přečíst všichni, kdo si pořád stěžují, protože ono vážně může být ještě hůř! Byla bych ráda, kdyby autorka napsala ještě nějaké pokračování ale pochybuji, že to udělá. Vlastně je to asi dobře, protože…. Na druhou stranu, zázraky se dějí, a kdyby nějaký potkal i Janii, přečetla bych si o tom moc ráda.
95 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj  anotace: nakladatelství Fragment.
Říjen 2012

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.