briannag.blog.cz

RC Recenze: Lovkyně snů #2 – Vstříc temnotě

Některé noční můry nekončí…
Kniha: Lovkyně snů – Vstříc temnotě
Autor: Lisa McMann
Díl: 2
Vydáno: 2012
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 256
Žánr: fantasy, romantika
Doporučený věk: 15+
Recenze na předchozí díl: Lovkyně snů – Procitnutí

Anotace: Některé noční můry nekončí… Zvlášť když se nechtěně dostáváte do snů druhých…
Jmenuju se Janie. Je mi teprve sedmnáct, ale skutečnost pro mě začíná být horší než sny.
Na Fieldridgeské střední škole se dějí znepokojivé věci. Přesto nikdo nechce promluvit a ani vyšetřování nikam nevede. Co je však ještě horší, začínám odhalovat pravdu o sobě a o svých schopnostech – a ta je pochmurná. Vážně, krutě pochmurná…
Hodnocení obálky: Obálka je téměř totožná s prvním dílem. V horní části je ženský obličej a v dolní části obrázek, který souvisí s tématem knihy. Opět je laděná do temných barev, tentokrát do černé a tmavě modré, ta nahradila fialovou z prvního dílu. Obálka se mi líbí, protože kromě toho, že souvisí s tématem, což mě vždy potěší, tak se mi líbí i její grafické provedení. Prostě se mi líbí, takže ode mě obdrží 5/5, protože nemám, co bych jí vytkla. Snad jen ten podtitul Vstříc temnotě mohl být o dost výraznější, takhle v tom zaniká a splývá s autorem a nakladatelstvím…
Děj: Opět se setkáváme S Janií. V minulém díle dílu jsme se dozvěděli, že Janie je lovkyní snů, nicméně co to vlastně znamená, se dozvíme až v této knize a nejen to. Vypadá to, že na Fieldridgeské střední škole někdo páchá zločin a zdá se, že Janie, která společně s Calebem pomáhá policii, je jediná, kdo může pomoci odhalit pachatele. Nebezpečí, kterému je vystavena neprověří jen Janiiny schopnosti, ale i její vztah s Calebem.
Hodnocení:Celý detektivní příběh šel takřka mimo mě. Ne, že by nebyl zajímavý, to ano, ale rozhodně ne tolik jako život Janie. Ta mi opravdu přirostla k srdci a ani tentokrát to nemá lehké, naopak… Knížku jsem přečetla na jeden zátah a četla se dobře. Oproti minulému dílu ubylo vzpomínek z minulosti, protože všechno podstatné už víme, takže jediné dějové linie jsou skutečnost a sny.
“Janie čeká. Doufá, že si o to nemusí říct po lopatě.”

+

  • Líbily se mi sex. narážky, protože knihu oživily a okořenily.

  • Musím říct, že mi docela vadily ty časové údaje a takové to celkové rozkouskování. Ty časy jsem moc nevnímala a tak jsem se v tom občas ztrácela.
Závěr: Tenhle díl je už takový vyspělejší.I když, Janie nikdy neměla čas být jenom malé bezstarostné dítě. Každopádně Janie tu více dospěla a stojí před osudovým rozhodnutím. Dále se v hlavní roli objevuje Caleb a i o něm se dozvíme více. Překvapivě se seznámíme blíž i s kapitánkou Komiskou, která ukáže svou lidskou tvář a to je z lidí v podstatě všechno, protože ostatní už tvoří jen takový nepodstatný kompars, například Carrie, která se v minulém díle objevovala dost často je tu teď jen okrajově zmíněna. Hlavní děj se týká zločinu, Janie a Caleba, ale především té Janie. Jak už jsem zmínila výše, tak Janie stojí před osudovou volbou. A já můžu napsat jen: “Janie, je mi to líto, opravdu. Strašně moc líto…”
65%
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj anotace: nakladatelství Fragment.
Září 2012

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.