briannag.blog.cz

RC Recenze: Kouzlo

Praktikujte vděčnost a získejte vše, po čem toužíte!
Kniha: Kouzlo
Autor: Rhonda Byrne
Díl:
Vydáno: 2013
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 272
Žánr: mystika, populárně naučný
Doporučený věk: bez omezení

Posvátné texty mystifikovaly, mátly a zneklidňovaly čtenáře po více než dvacet století. V průběhu dějin pouze pár lidí pochopilo, že slova jsou jako hádanka. A jakmile ji vyluštíte, odhalíte jedinečné tajemství, díky němuž se vám před očima otevře nový svět. Právě tuto převratnou schopnost porozumění přináší Rhonda Byrne v knize Kouzlo. Vezme vás na cestu, která potrvá 28 dní, a při ní vás naučí, jak tuto znalost využít v běžném životě. Není důležité, kde jste, kdo jste či jaká je vaše momentální situace, Kouzlo vám změní život za všech okolností.

Autorka – Rhonda Byrne: Pisatelka světových bestsellerů, přeložených do desítek jazyků. Napsala knihy, jako jsou Tajemství, Moc…
Hodnocení obálky: Úplně na začátek bych ráda řekla, že kniha Kouzlo má nádhernou obálku. Působí tajemně a její barva připomíná pergamen. Celkový dobrý dojem završuje pečeť v horním rohu obálky a vyražený nadpis. Jedním slovem nádhera! 5/5.
Obsah: Autorka zde řeší téma vděčnosti a její prospěšnost v běžném životě. Dává Vám zde návod na několik kouzel, které když provedete, tak se Váš život zlepší. Splní se Vám všechny Vaše sny, ať jsou jakékoliv: peníze, zdraví, partner, bydlení, práce… přáním se meze nekladou. Vše co proto podle autorky musíte udělat, je praktikovat vděčnost.
Hodnocení: Ze začátku mi kniha ze všeho nejvíce připomínala některý z “řetězáků” kolujících po internetu. Autorka se pasuje na jakéhosi novodobého Mesiáše, mě ale ze všeho nejvíce připomíná podomního prodejce. Už jen to, jak neustále opakuje slova, na str. 29 se 4x vyskytuje slovo “viděla” a slovo “vděčnost se objevuje dokonce 5x. Musím říct, že tentokrát jsem doslova zděšená, jak něco takového mohlo nejen vyjít, ale dokonce se i šířit do světa.
“Ale pak se stalo něco, co mi celý život změnilo. Objevila jsem tajemství života a výsledkem mého objevu kromě jiného bylo, že jsem začala každý den praktikovat vděčnost. Následkem toho se mi v životě všechno začalo měnit. Čím větší jsem projevovala vděk, tím zázračnější výsledky to přinášelo. Můj život se měnil opravdu jako kouzlem…” (str. 26)
Tím, ale neříkám, že na tom co autorka dost neuměle popisuje, nic není. Naopak! Je jasné, že když si budete denně opakovat pozitivní věci ve svém životě, budetede za ně rádi a budete si vědomi toho, že i ty méně šťastné mohly dopadnout daleko hůře, takže vlastně můžete mít radost, že to dopadlo, tak jak dopadlo, budete se cítit v životě lépe.
Text knihy mi připomíná vymývání mozků, po deseti stránkách jsem myslela, že pokud ještě uvidím slovo “vděčnost” začnu křičet, ale bohužel na dalších stránkách se opět objevuje nesčetněkrát a tak to pokračuje až do konce knihy.
Pár stupidit pro zasmání:
“Vděčnost je snadno přenosná – můžete ji vzít s sebou, kamkoli jdete.” Str. 37
“Studie také odhalily, že lidé, kteří praktikují vděčnost, se uzdravují rychleji a žijí až o sedm let déle!” str. 67
Závěr: Je to sice podáno neuvěřitelně hloupým způsobem, ale přesto má autorka pravdu. Když si budete denně uvědomovat pozitivní věci ve Vašem životě, budete se cítit lépe. Což je fakt, který znám z vlastní zkušenosti, dávno před tím, než se objevila Rhonda Byrne se svým objevem Ameriky. Knížka se zabývá velmi zajímavým tématem, ale hrozně hloupě to podává. Je to poprvé co Vám knihu nemůžu doporučit, na druhou stranu, kniha je prý světovým bestsellerem, takže je možném, že chyba je ve mně.
30 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji knihkupectví Martinus.
Zdroj anotace: knihkupectví Martinus.

 

 

Duben 2013

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.