briannag.blog.cz

RC Recenze: Korálkování – Výroba šitých šperků

Šiju, šiješ, šijeme šperky
Kniha: Korálkování – Výroba šitých šperků
Autor: Darí Fejtková
Díl: 2
Vydáno: 2013
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 80
Žánr: pro šikovné ruce
Doporučený věk: bez omezení

 

Korálkování – nové postupy pro výrobu originálních šitých šperků s korálky.
Zapojte svou fantazii a šikovné ruce a obohaťte svou šperkovnici o nové originální přírůstky. Naučte se základní techniku korálkových stehů a jak správně vybrat korálky, aby vznikl opravdu zajímavý a nápaditý vzor.
Dvě desítky podrobných návodů na výrobu náušnic, náramků a náhrdelníků zároveň poslouží jako inspirace pro vaše vlastní nápady.

 

Autor – Darí Fejtková: Pochází z Hostivce, ale žije a pracuje v Praze. Živí se navrhováním bižuterie, lektorováním kurzů korálkování, šitých technik, kumihimo, prýmkování a další. Několikrát se svými dovednostmi vystoupila v pořadu ptáka Loskutáka a napsala několik knih věnujících se ručním pracím.
Hodnocení obálky: Obálka se mi líbí, stejně jako u předchozího dílu. Vzhledem jsou si totiž velice podobné. I u této je obálka převážně bílá a jsou na ní fotky pár výrobků, které se můžeme v knize naučit udělat. Velice se mi líbí i barevné nadpisy, které ladí s vyfocenými výrobky a tak uděluji 3/5.
Obsah:V knize je pro čtenáře přichystáno celkem 19 návodů na výrobky z korálků. Každému výtvoru jsou v knize věnovány dvě stránky. Na první stránce je velká fotka hotového výrobku, seznam materiálu a pár informací např. o technice. Na další stránce už je samotný návod. Kde vždy na šesti fotkách autorka ukazuje a vysvětluje postup výroby. Na začátku knihy jsou ještě tradičně informace o nářadí, pomůckách, technikách a dalších věcech, které je při výrobě dobré vědět. Na konci knihy se pak dozvíme pár informací o autorce.
Hodnocení:Knížka je udělaná stejným stylem, jako předchozí díl, zaměřený na techniku prýmkování. Což je fajn, protože je to opravu přehledné. Milá je i skutečnost, že je v knize opět použit klasický a nikoliv fotografický (či jaký to je) papír, který při přejetí prstem skřípe, a já to nesnáším. Ale společně s klady kniha zopakovala i negativa předchozího dílu. Opět knize vytýkám, že na výrobu nestačí koupit jen tak obyčejné korálky, ale nutně to musí být takové “lepší”, které nemusí být pro všechny finančně dostupné nebo se mohou těžko shánět.

+

  • Přehledné zpracování návodů

  • Návody nejsou všeobecné, ale zaměřené na konkrétní korálky.
Závěr: Knihu doporučuji především zkušenějším korálkářkám. Protože ty budou vědět, jak mají konkrétní komponenty vypadat a kam pro ně mají jít. Navíc ani návody mi nepřijdou jako ty z nejlehčích. Osobně jsem s korálkováním začala cca před deseti lety, ale v knize je poměrně dost výtvorů, na které bych si netroufla.
70 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj anotace: nakladatelství Fragment.
Září 2013

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.