briannag.blog.cz

RC Recenze: Kameny od A do Z

Podrobný průvodce světem léčivých krystalů
Kniha: Kameny od A do Z
Autor: Judy Hallová
Díl:
Vydáno: 2006
Nakladatelství: Metafora
Počet stran: 399
Žánr: naučný
Doporučený věk: bez omezení

Drahé kameny zná lidstvo už celá tisíciletí a od počátků civilizace je považuje za mocné léčivé, ochranné a magické prostředky. A protože jejich obliba přetrvala až do dnešní doby, na jejich účincích určitě něco bude.
Na to, abyste se v nich dokázali vyznat, ale naštěstí nemusíte být mineralogové. Stačí mít po ruce naši knihu. Z ní se o krystalech dozvíte doslova první poslední: nejdříve jak vznikají, jak je správně nakupovat a pečovat o ně. A pak už se podíváme na každý jednotlivý kámen. Dozvíte se, jak přesně vypadá, ale hlavně jaké choroby či poruchy léčí, jak prospívá a k čemu se používá. Dočtete se, jak na člověka působí v duševní, mentální i hmotné rovině, a poučíte se o ezoterických zákonitostech fungování duše i těla. To všechno samozřejmě doprovází množství nádherných barevných fotografií, ilustrujících nejen kameny známé i neznámé, ale také nejrůznější zajímavosti, jako jsou třeba drahokamové elixíry.
A moudrost našich předků je náhle na dosah…
 
Hodnocení obálky: Obálka nás nenechá na pochybách o čem kniha je – kameny. Na první stránce jich na bílém pozadí spočívá rovnou 36. Hřbet knížky a nadpisy jsou zbarveny fialově. V ruce držím knížku s průměrnou obálkou a tomu odpovídá i moje hodnocení 3/5.
Obsah: V knize naleznete katalog více než 200 krystalů. Stránka věnovaná konkrétnímu krystalu začíná jeho názvem v angličtině i češtině, uvedeným nahoře. Poté následuje zpravidla velmi pěkná fotka krystalu. Pod fotkou je tabulka, kde si můžete přečíst nejzákladnější informace (barva, vzhled, výskyt a naleziště krystalu). Pak se dočtete k tomu nejpodstatnějšímu, podrobné (ale ne přes míru) informace o vlastnostech, léčebném využití a návodu, kam krystal umístit. Mimo to v knížce najdete i informace o vzniku krystalů, o krystalech jako dekoraci. Nechybí ani návod, jak vybrat správný krystal, jak o něj pečovat a spousta dalších zajímavých informací.
“Ametys podněcuje produkci hormonů. Vylaďuje systém žláz s vnitřní sekrecí a metabolismus. Posiluje vylučovací orgány a imunitní systém. Jedná se o skvělý čistič krve. Ametys dokáže ulevit od tělesné, citové a duševní bolesti nebo stresu. Umí také zablokovat geopatogenní zóny. Zmírňuje bolest hlavy a uvolňuje napětí….” str. 55
Hodnocení: Knížka se mi docela líbila. Je v ní zpracováno zajímavé téma, o kterém by lidé podle mě měli vědět. Protože čím dál častěji se stává, že moderní medicína selhává a lidé se vrací k původním, přírodním způsobům léčby.

+

  • Moc se mi líbily fotky, které v knize jsou.

  • Za sebe bych jako mínus označila papír na kterém je kniha vytištěná. Asi se jedná o kvalitnější druh, ale já tenhle lesklý a vrzající, když po něm přejedete prstem, nemám ráda.
Závěr: Je to o tom, jestli tomu věříte nebo ne. Pokud si myslíte, že drahé kameny/krystaly jsou jen pěkné šutry, tak si knížku asi kupovat nebudete. Pokud ale stejně jako já, věříte, že na tom něco bude a podporu pro své tvrzení budete hledat v životech našich dávných předků, tak Vám můžu knížku směle doporučit. Jedná se o přehledné, nijak extrémně dlouhé a podrobné zpracování nejznámějších krystalů, které by nemělo ve Vaší knihovně chybět.
60 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Metafora.
Zdroj anotace: nakladatelství Metafora.
Říjen 2012

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.