briannag.blog.cz

RC Recenze: Jaký je život po životě

Informace z druhého břehu
Kniha: Jaký je život po životě
Autor: Eben Alexander, M.D.
Díl:
Vydáno: 2013
Nakladatelství: Fortuna Libri
Počet stran: 198
Žánr: populárně naučná
Doporučený věk: bez omezení

 

Důkaz, že život smrtí nekončí.
Tisíce lidí mají osobní zkušenost s prožitkem blízké smrti (PBS). Doktor Eben Alexander je jedním z nich, a právě díky svému lékařskému vzdělání této zkušenosti porozuměl a předkládá nám důkaz o tom, co se děje po smrti.
Všichni jsme součástí jednoho universa, a tak jako žijeme na tomto světě, naše existence pokračuje i v “životě po životě”.

 

Autor – Eben Alexander, M.D.: Narodil se v prosinci roku 1953. Vystudoval University of North Carolina a další. Posléze pracoval jako neurochirurg. K napsání jeho knihy Jaký je život po životě ho inspiroval vlastní zážitek, kdy onemocněl vzácnou chorobou a na týden upadl do kómatu.
Hodnocení obálky:Obálku hodnotím jako průměrnou. Je převážně tmavě modrá, na středu je vystínovaná světle modrou a ozdobena motýlky, opět v odstínu modré. Nadpisy jsou zlaté a bílé. Vzhled obálky je nic moc, a protože ani neodpovídá ději knihy, uděluji jí 2/5.
Obsah: Doktor Alexander Eben, žije společně s rodinou svůj život a řeší běžné životní starosti. Najednou se mu ale prudce zhorší zdravotní stav a téměř polomrtvý je odvezen do nemocnice. V nemocnici se zjistí, že trpí vzácnou a nebezpečnou chorobou a on upadá na týden do kómatu. Po dobu co je v kómatu se ocitne “na druhém břehu” získává svého průvodce a nabývá nové vědomosti. A právě o informacích, které získal na druhém břehu a věcích, které si uvědomil je jeho kniha, Jaký je život po životě.
Hodnocení: Abych se přiznala, tak tentokrát se mi kniha dvakrát nezamlouvala. Obvykle mám knihy o minulých životech, mimotělních zážitcích apod. ráda, ale kniha Jaký je život po životě mi moc nesedla. Snad to bylo způsobeno, detailními popisy nemoci a léčení, což mi jako hypochondrovi nedělalo dobře a popisy nemocnice mne vyloženě děsily. A co se týče popisů autorových zážitků, ani ty mi příliš nevyhovovaly a rovnou přiznám, že v tomto směru dávám rozhodně přednost dr. Weissovi.
Závěr: Knížku bych doporučila zejména lékařům, kteří se zajímají o to, jaký a jestli je život po životě, protože právě lékaři by neměli mít problém knihu pochopit a snad si ji i užít. Běžným čtenářům bych knihu doporučila pouze v případě, že je téma reinkarnace, mimotělních zážitků a životů v “jiné dimenzi” skutečně zajímá a jsou ochotni kvůli informacím přetrpět i poměrně nezávažné čtení.
60 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fortuna Libri.
Zdroj anotace: nakladatelství Fortuna Libri.
Září 2013

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.