briannag.blog.cz

RC Recenze: Háčkujeme na panenky

Oblékněte svoje panenky!
Kniha: Háčkujeme na panenky
Autor: Cendrine Armani
Díl:
Vydáno: 2013
Nakladatelství: Metafora
Počet stran: 64
Žánr: pro šikovné ruce
Doporučený věk: bez omezení

V téhle knížce najdete 45 překrásných háčkovaných modelů na panenky dvou základních velikostí (42 cm a 36 cm) včetně detailních, srozumitelných návodů. Pořiďte jim originální šatník na všechna roční období.
Základní použitá oka: řetízkové oko, řetízek, dlouhý sloupek, pevné oko, krátký sloupek… jsou uvedena v podobě barevných schémat.
Dokončení a sešití oblečků je díky podrobnému popisu a přesným návodům velmi jednoduché.

 

Autorka – Cendrine Armani: Francouzská autorka zabývající se ruční tvorbou. U nás jí vyšly např. knihy Háčkujeme na panenky, Smrštovačk, Pohádkoví mazlíci, Loutky z ponožek a další….
Hodnocení obálky: Obálka je poměrně pěkná. Jsou na ní dvě panenky, oblečené do oblečků, které se můžete naučit vyrobit v knížce. Zbytek obálky je laděný do růžova. Ale moc se mi nelíbí růžovo-modro-oranžový nadpis, který mi moc nesedí. Hodnotím 2/5.
Obsah: V knize najdete celkem 45 návodů na háčkované oblečky. Na úvod vás kniha seznámí s materiálem a oky, které byly v knize použity a dodatečnými návody, které budete potřebovat. Samotné oblečky jsou rozděleny do 6 kategorií. A to: Jaro na zahradě, Léto na venkově, Léto na horách, Léto na břehu moře, Podzim a Zima.
Hodnocení: Kniha se mi líbí a rozdělení oblečků do kategorií považuji za ideální. Oblečky jsou pěkné a kromě klasických svetříků a dupaček, najdeme návody i na stylové šatičky a kabátky. Návody jsou přehledné a jednoduché a jsem přesvědčená, že každý kdo ovládá základy háčkování, nebude mít s vytvářením oblečků problémy.

+

  • stylovost modelů

  • chyběly mi takové ty úplně obyčejné svetříky, dupačky a “capáčky”
Závěr: Knížka je opravdu pěkně udělaná a jsem si jista, že některé modýlky by se daly použít i na skutečná miminka. Kvůli otestování návodů jsem vytáhla ze sklepa svojí panenku a háčkuju jí svetřík. Zatím mám jen přední díl a nemám teď na další háčkování čas, ale pokud ho někdy dodělám, určitě se nezapomenu pochlubit fotkou.
Knížku doporučuji asi hlavně babičkám a maminkám, které mají doma malé “maminky”, které nutně potřebují na svoje panenky nové oblečení. S modely z této knížky je určitě potěšíte.
65 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Metafora.
Zdroj anotace: nakladatelství Metafora.

 

 

Únor 2014

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.