briannag.blog.cz

RC Recenze: Háčkujeme květinové čtverce a jiné tvary

… aneb kouzla s háčkem
Kniha: Háčkujeme květinové čtverce a jiné tvary
Autor: Betty Bardenová
Díl:
Vydáno: 2013
Nakladatelství: Metafora
Počet stran: 144
Žánr: pro šikovné ruce
Doporučený věk: bez omezení

Překrásná kolekce ozdobných čtverců, trojúhelníků, koleček a jiných tvarů tvoří celou rozkvetlou zahrádku. Můžete z nich vytvořit třeba klasické měkoučké přikrývky ozdobené barevnými trojrozměrnými kytičkami. To je přece pro správné milovníky háčkování to pravé!
Není nic lehčího, než si podle pečlivě vypracovaných návodů uháčkovat spoustu tvarů s květinovými motivy a pak z nich poskládat, co se vám bude líbit. Něco na sebe nebo pro zkrášlení vašeho bytu. A nemusíte u toho ani sedět doma – malé dílky jsou tak skladné, že se vám snadno vejdou do tašky, abyste se mohli zabavit třeba na cestách.
Na stránkách téhle knihy najdete názorná vyobrazení, podle nichž můžete snadno postupovat, stejně jako množství nejrůznějších vzorů a návrhů barevných kombinací. Vyberete si rovněž nejvhodnější techniku podle stupně své zručnosti a zkušenosti a získáte celou řadu nápadů, jak květinové bloky sestavit a co z nich vyrobit, ať už pro radost sobě, nebo jako dárky pro svoje blízké.

 

Autorka – Betty Bardenová: Ve své domovině Velké Británii je známou odbornicí na háčkování a dokonce i navrhuje vzory. Její modely ať už háčkované, krajkové nebo pletené se objevují i na stránkách významných módních časopisů. V minulosti spolupracovala např. s firmami Paton, King Cole a Sirdar. Na téma háčkování a ručních prací napsala několik úspěšných knih.
Hodnocení obálky: Tentokrát mi obálka skutečně padla do oka. Na jemném pozadí světle růžových a zelených linek jsou do čtverce uspořádány fotky některých výtvorů z knihy. V rámu z fotek je pak umístěn nadpis. Obálka se mi opravdu líbí, a protože nemám nic, co bych jí vytkla. Hodnotím ji 5/5.
Obsah:Kniha obsahuje 75 vzorů na háčkované přikrývky, přehozy a módní doplňky. Na začátku nás čeká přehledný obsah, členěný do 4 základních kapitol. V první kapitole se naučíme teoretické dovednosti. Ve druhé jsou představeny motivy. Ve třetí kapitole se učíme už konkrétní postupy. A v páté kapitole se můžeme inspirovat, jak naučené dovednosti využít. Na závěr knihy je ještě rejstřík pro snadnou orientaci.
Hodnocení:Abych byla upřímná, tak musím přiznat, že mě kniha naprosto nadchla. Háčkovat umím už více než rok, ale nikdy jsem neuměla číst nákresy, ale tady je to tak přehledně zpracované, že to nejde nepochopit a kdyby to přece jen s pochopením nevyšlo, tak je k výtvoru vždy připojen slovní postup. Mimo jiné jsem naprosto unesená i z výtvorů, které jsou v knize prezentovány, protože mi přijdou nádherné.

+

  • Nádherné výtvory

  • Slovní postup je natolik plný zkratek, že je těžké se v něm orientovat
Závěr: Knížku vřele doporučuji, jak zkušeným “háčkařkám” tak i začátečnicím. Protože zkušené zde najdou mnoho pěkných vzorů a začátečnice přehledné postupy, díky kterým rychle objeví kouzlo háčkování.
80%
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Metafora.
Zdroj anotace: nakladatelství Metafora.
Červenec 2013

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.