briannag.blog.cz

RC Recenze: Eldest

Na návštěvě u elfů
Kniha: Eldest
Autor: Christopher Paolini
Díl: 2
Vydáno: 2006
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 656
Žánr: fantasy, dobrodružné
Doporučený věk: Bez omezení

Šíří se temnota, přichází beznaděj, vládne zlo …
Pokračování fantasy bestselleru Eragon z pera Christophera Paoliniho opět dobývá svět!
Eragon cestuje se Safirou do elfského města Ellesméry, aby podstoupil výcvik v kouzlení a boji, životně důležitých dovednostech Dračího jezdce. Ztrácí jistotu, neví komu může věřit a osud království, v němž temná ruka krále rdousí veškerý vzdor, leží i nadále právě v jeho rukou…
Druhý díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.

 

Autor – Christopher Paolini: Narodil se 17. listopadu roku 1983. Pár let žil s rodinou na Aljašce ale většinu svého života strávil v Montaně. Když ukončil domácí výuku, začal psát román Eragon. Kniha vyšla poprvé na začátku roku 2002 v rodinném nakladatelství. Brzy poté knihu objevil Carl Hiaasen a doporučil ji svému vydavateli. Ten ji roku 2003 vydal a Eragon se Safirou se rozletěli do světa.
Hodnocení obálky: Jak už je u knihy ze série Odkazu dračích jezdů zvykem, tak i Eldest má na obálce draka a podle jeho barvy je vybarvená i celá obálka. V tomto případě je obálka stejně rudá, jako drak, jenž se v knize objeví. A musím se přiznat, že právě tady mě to trochu mrzí, protože pokud čtenář používá tu věc co má na krku (a řetízek nemyslím) tak mu hned od začátku bude jasné, že na půdě Alagaësie je další drak což poněkud kazí pointu. Proto hodnotím 3/5.
Obsah: V tomto díle se sirotek Eragon, nyní už uctívaný jezdec Vardenů, vydává společně s dračicí Safirou do elfského města Ellesméry na dokončení výcviku. Zde se setkává s tajemnou osobou skrývající neuvěřitelné tajemství. Po projití výcviku se Eragon vrací k Vardenům, aby jim pomohl s bitvou proti království, a tam na Hořcích pláních odhalí Eragon se Safirou další z šokujících tajemství. Bude jim někdy konec?
Hodnocení:Druhý díl světově proslulé série Odkaz dračích jezdců se mi líbil stejně jako první. Oceňuji Eragonovu proměnu a dospění a miluji Ellesméru, tajemné město elfů, kde by si podle mě přál žít snad každý.

+

  • Eragonův vývoj a Ellesméra.

  • Ronan a Katrina jejich část příběhu mě nikdy nijak zvláště nebavila.
Závěr: Odkaz dračích jezdů jsou knihy, které mě přivedly k fantasy literatuře a hodně mi ovlivnily život. Mám radost, že mají své místo i v mé knihovně a knihy můžu jedině doporučit. Pokud rodiče hledají odměnu za vysvědčení nebo něco, jak přimět děti ke čtení, jsou knihy se série Odkaz dračích jezdců tou pravou volbou.
70%
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj anotace: nakladatelství Fragment.
Červenec 2013

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.