briannag.blog.cz

RC Recenze: Čítanka I. k Literatuře v kostce pro SŠ

Připravte se na maturitu!
Kniha: Čítanka I. k Literatuře v kostce pro SŠ
Autor: Marie Sochorová
Díl:
Vydáno: 2013
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 140
Žánr: naučný
Doporučený věk: bez omezení

 

Studenti středních škol pozor! Získejte pečlivě vybrané ukázky textů, společně s metodickými úkoly pro práci s nimi v I. dílu čítanky k učebnici Literatura v kostce. Tato učebnice je vhodným doplňkem nejen pro přípravu k maturitní zkoušce, ale pro všechny studenty SŠ.

Autor – Marie Sochorová: Napsala velké množství knih shrnujících učivo především středních škol. Např. Literatura v kostce, Český jazyk v kostce, Čtenářský deník v kostce, Dějepis v kostce a další.
Hodnocení obálky: Obálka je vyvedena v hnědo-žluté kombinaci barev. Upřímně, kombinace mě příliš nenadchla a ani bílé nadpisy to nezachránily a tak uděluji 2/5.
Obsah: V knize najdeme ukázky děl z období starověku, středověku, renesance, humanismu, baroka, klasicismu a národního obrození. Na začátku knihy je krátká ale velmi zajímavá a podnětná úvaha K čemu je literatura? a pak už následuje samotný obsah.
Hodnocení: Velmi pěkně zpracovaná čítanka. Vybrány byly zajímavé ukázky z děl daných období a velice oceňuji i otázky, jejichž vypracování pomůže k pochopení a zažití látky. Velmi užitečné byly i vysvětlivky a odstavečky k zapamatování, které přehledně shrnuly to nejpodstatnější.
Závěr: Kniha patří k mým nejoblíbenějším materiálům přípravy na maturitu, a ačkoliv už mám maturitu dávno za sebou, přesto jí čas od času znovu otevírám, když potřebuji získat informace. Protože internet je sice nejúžasnější vynález jaký znám, nicméně pokud chce člověk na 99% ověřené informace, musí sáhnout po knize.
65 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj anotace: nakladatelství Fragment.
Říjen 2014

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.