briannag.blog.cz

RC Recenze: Angličtina – Věty a fráze pro každou situaci

Mluvte perfektně anglicky!
Kniha: Angličtina – Věty a fráze pro každou situaci
Autor: Jiří Olšovský
Díl:
Vydáno: 2011/2013
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 256
Žánr: učebnice
Doporučený věk: Bez omezení

Chcete si jen zopakovat běžné anglické fráze?

Nebo chcete svou angličtinu při konverzaci trochu “okořenit”
Připomeňte si základní anglické fráze a naučte se i další ustálená spojení, která dodají Vaší angličtině ten správný říz.

 

Autor – Jiří Olšovský: Narodil se roku 1952. Vystudoval vysokou školu a pracoval v ČSAV v Praze a také v Masarykově ústavu AV ČR, kde se zabýval mimo jiné myšlením T. G. Masaryka. Napsal Slovník filosofických pojmů současnosti, Masarykovu praktickou filozofii, Užitečné věty a výrazy česko-anglické konverzace a další knihy…
Hodnocení obálky: Celá obálka má bílé pozadí, na kterém jsou fotky, které na první pohled evokují angličtinu a cestování a na pohled druhý s tím nemají nic společného, prostě jsou to jen nějaké fotky (což mi přijde horně vtipné). Na obálce mají své místo i anglická a americká vlajka, takže je už na první pohled jasné, o co jde. Výrazný nadpis a ostatní text na stránce jsou vyvedené v modré a červené barvě, které jsou společně s bílou barvou obálky, barvy obou vlajek. Celkem pěkná obálka, které uděluji 3/5.
Obsah: Užitečné a ustálené fráze jsou česko-anglické a jsou řazeny podle abecedy.
Hodnocení:Tato knížka je dost zajímavá všestranností svých frází na druhou stranu mi ale přijde trochu nepřehledné její uspořádání. Protože co když např. místo: Mám auto, chcete říct, že auto vlastníte?

+

  • Široký záběr frází

  • Nedořešené vyhledávání frází
Závěr: Knížka je celkem povedená a určitě ji ocení, jak lidé kteří s angličtinou začínají, tak lidé, kteří už se anglicky nějaký ten pátek učí a chtějí si do slovní zásoby doplnit nové větičky…
65%
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj anotace: nakladatelství Fragment.
Srpen 2013

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.