briannag.blog.cz

RC Recenze: Angličtina pro samouky

Přehledné i pro naprosté začátečníky
Kniha: Angličtina pro samouky + CD s MP3
Autor: Iva Dostálová, Šárka Zelenková, James Brown
Díl:
Vydáno: 2011
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 240
Žánr: učebnice
Doporučený věk: Bez omezení

Anotace: Naučte se anglicky s humorem!
S Paddym, Lindou a jejich přáteli si osvojíte praktickou slovní zásobu a naučíte se základy anglické gramatiky. Díky CD ve formátu MP3 si poradíte i s anglickou výslovností. Jednoduchá struktura této moderní učebnice je ideální nejen pro samouky.
Hodnocení obálky: Celá obálka je bílá. V pravém horním rohu je vidět anglická vlajka a v levém dolní CD, barva nadpisu učebnice (červená a modrá) společně s bílým pozadím opět odkazuje na anglickou vlajku. Tahle obálka se mi moc líbí, protože je hned na první pohled jasné, o co jde. Bílá, modrá červená a v rohu anglická vlajka – naprosto výstižné, takže uděluji 4,5/5. Půlku bodu jsem strhla za to, že do pozadí nadpisu by se mi líbil ještě nějaký typický obrázek pro Anglii. Tower, Big Ben apod.
Obsah: Celá učebnice je rozdělena do patnácti lekcí. Každá lekce je pak tvořena čtecí částí, přehledem gramatiky, slovíčky a dalším čtením. Ke knize se dodává CD s MP3 nahrávkami, kde si můžete procvičit výslovnost většiny textu, co se v dané lekci vyskytuje. Na konci knihy na vás pak ještě čekají nepravidelná slovesa, anglicko-český slovník a klíč.
Hodnocení:Na tuto knížku jsem byla zvědavá, protože je to první učebnice, na kterou píšu recenzi a byla jsem zvědavá, jaká bude a… nezklamala mě.

+

  • Na knížce oceňuji zejména její úžasnou přehlednost a pěkné grafické zpracování. Uvnitř je knížka zvýrazněná ve světlých odstínech červené a modré, které se vyskytují už na obálce. Opravdu přehledná učebnice, která se vždy hodí.

  • Musím říct, že mi poměrně vadila měkká vazba knížky. Je hodně křehká a CD co je nalepené na přední straně hned po otevření pomačká přední stránku.
Závěr: Mám v ruce velmi pěknou, přehledně udělanou učebnici angličtiny, kterou využijí nejen samouci a začátečníci, ale i lidé, kteří potřebují mít při ruce přehled anglické gramatiky. Já osobně oceňuji zejména přehled anglických časů, v kterých mám i po letech učení “guláš.”
75%
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj  anotace: nakladatelství Fragment.
Září 2012

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.