briannag.blog.cz

RC Recenze: Angličtina pro samouky

Angličtina pro samouky i středně pokročilé
Kniha: Angličtina pro samouky
Autor: I. Dostálová, J. Branam, Š. Zelenková
Díl:
Vydáno: 2012
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 376
Žánr: učebnice
Doporučený věk: bez omezení

Moderní učebnice, díky níž si nejprve osvojíte praktickou slovní zásobu a základy. Angličtiny a pak snadno proniknete i do složitější anglické gramatiky.
Učebnice s jednoduchou strukturou a CD ve formátu MP3,určená především samoukům, vás spolehlivě dovede od začátečníků až na úroveň pokročilých uživatelů angličtiny.

 

Autor – Iva Dostálová: Napsala velké množství knih na téma výuky angličtiny.
Hodnocení obálky: Obálka je laděná do barev anglické vlajky, červené, bílé, modré, jak už to tak u učebnic angličtiny bývá. Obálka je navíc doplněna čtyřmi poměrně velkými fotkami, které pochází z anglicky mluvících zemí. Například Británie a Austrálie. Uděluji 4/5.
Obsah: Celá knížka je rozdělena do dvou částí začátečníků a pokročilých. Každá z částí má celkem 15 lekcí. Jednotlivé lekce jsou rozděleny do několika částí. Krátký článek, slovní zásoba potřebná k jeho pochopení, užitečné fráze článku, gramatika, další článeček, další slovíčka a pak několik cvičení na procvičení získaných vědomostí. Na konci každé lekce následuje i klíč, aby si každý mohl být jistý, zda daná cvičení vyplnil správně.
Hodnocení: Líbí se mi pěkné zpracování učebnice a říkám si jaká je škoda, že podobně uspořádané materiály jsme neměli ve škole. To by moje současná angličtina vypadala úplně jinak. Jenom mě mrzí ty měkké desky, jsem zvyklá si materiály nosit sebou a učit se při příležitostných volných chvílích a na to učebnice s měkkými deskami ošklivě doplácí.

+

  • Líbí se mi, jak je knížka propojená s přiloženým cédéčkem, aby se procvičila i výslovnost.

  • Přijde mi, že v jednotlivých lekcích je zbytečně moc slovíček.
Závěr: Knížka je moc pěkně udělaná a nemůžu se dočkat, až se pustím do učení. Myslím si, že z jejích stránek to půjde, jedná báseň. Akorát mě trošku mrzí, že na CD nejsou přiložené nějaké hry na procvičení angličtiny. Bylo by to milé a zábavné.
70%
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj anotace: nakladatelství Fragment.
Červenec 2014

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *