Tipy

RC: Neohlížej se

neohlížej se

 

Zajímavá ukázka toho jak život dokáže člověka pokřivit, aniž by však zasáhl jeho jádro.

Samantha byla protivná namyšlená a občas dost zlá holka, z bohaté rodiny, dokud neztratila paměť. Teď neví, kdo je, kdo je její rodina, nepoznává nikoho a nic.

Poprvé v životě, tak sebe i své okolí pozoruje nezaujatýma očima a věci, které vidí se jí nezamlouvají. Manželství rodičů je v troskách, její nejlepší kamarádky jsou povrchní a zlé fifleny, kterých se ostatní bojí. A, co je nejhorší, ona sama ještě před pár dny stála v jejich čele!

Neví komu může věřit a komu ne. Jednání jejího přítele je rozpačité a mnoho důvěry nevzbuzuje, zdá se že jediný komu může věřit je brácha Scott a jeho nejlepší přítel Carson, se který i ji v dětství pojilo přátelství.

Vzpomínky, které jí občas problesknou myslí ji děsí, stejně jako policejní vyšetřování. Pro policii je posledním člověkem, který viděl Cassii živou, což znamená, že se stává podezřelou z jejího zmizení a nejhorší na tom je, že ani Samantha sama si není jistá jestli svou nejlepší kamarádku a zároveň největší rivalku skutečně nezabila…

 

V knížce je dobře vystihnutá psychologická stránka příběhu, kdy je působivě popsaný vnitřní zmatek člověka, který ztratí paměť a u každého koho potká musí zvažovat zda to, co tvrdí, je pravda nebo lež. Díky tomu se čtenář ani na okamžik nenudí a děj knížky ubíhá v celkem svižném tempu plném napětí a zmatku i strachu hlavní hrdinky doběhne do finále, kde už se v podstatě řítí k nečekanému rozuzlení.

Ačkoliv se jedná především o teen román, kniha mě bavila a myslím, že si své čtenářky může najít i ve vyšší věkové kategorii. Protože, co byste dělali Vy, kdybyste ztratili paměť?

Název knihy Neohlížej se
Autor Jennifer L. Armentrout
Nakladatelství Baronet
Rok vydání 2016
Počet stran 344
Žánr

detektivka, psychologický, YoungAdult

 

Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Baronet.

 

Zdroj anotace: nakladatelství Baronet

Jeden komentář

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.