Přivýdělek
Osobně o sobě

Přivýdělek za všechny prachy

Poslední dobou to na mě padá ze všech stran. Covid, válka, zdražování, inflace, medvědí trhy a hlavně všudypřítomná nejistota. Bojím se. Na jednu stranu si říkám, že lidstvo zažilo horší věci a zvládlo to a na druhou stranu si říkám, co když přijdu o práci,o bydlení. Co bude dál. Hodil by se mi nějaký přivýdělek. Kde ale vzít čas a chuť se do něčeho pustit?

Taky už někdy máte všeho po krk? Práce, klientů, lidí, města, horka, prachu, chaosu a nejistoty… Přemýšlím, jak z toho ven. Jak získat v tom všem nějakou jistotu, přestat se obávat budoucnost a hlavně stát se svou vlastní paní. V hlavě se mi honí pár nápadů na projekty, z kterých by mohl být časem slušný přivýdělek. Jenže v tom to vězí – časem!

 

Času je málo!

Nemám čas. A vlastně ani sílu a morál se do něčeho pouštět. Před týdnem jsem se rozhodla, že začnu cvičit 5 tibeťanů – zacvičila jsem si ve středu a dneska už je neděle. Jsem strašně unavená a chybí mi síla. Pracuju od rána do večera a stres se jen valí. Vím, že bych se měla hecnout, ještě víc zabrat a investovat to do vlastních projektů, ale mám pocit, že už to nedokážu.

 

Zvládnu to!

Ale já se nechci vzdát. Vlastně ani nemůžu, nemám to v povaze. Nedokážu se dívat na problém a nechat ho být. Jakmile je předemnou otázka, musím získat odpověď. Nedokážu se zastavit. Takže otázka za zlatého bludišťáka je, jaký projekt by pro mě byl ten pravý. Jestli také uvažujete nad přivýdělkem, zodpovězte si pár otázek, které si kladu já.

 1. V čem jsem dobrá?
 2. Čemu rozumím?
 3. Co má potenciál?
 4. Co časově zvládnu?
 5. U čeho vydržím?
 6. U čeho se nejdříve projeví efekt?

Hloubala jsem nad tím dlouho. V jednu chvíli jsem se už chtěla na přivýdělek i vykašlat. Zítra mám totiž schůzku s dost zásadním klientem a pokud to klapne, budu mít rázem podstatně vyšší příjmy. Ale nedávná situace, co se stala v agentuře mě rychle vrátila na zem!

 

Klient má vždycky pravdu? Ani omylem!

Psala jsem pro klienta pár postů na sociální sítě. Klient většinnu schválil, pár lehce opřipomínkoval a z jednoho postu byl byl vyloženě nadšený. Měla jsem radost, jak nám to klape. Spokojeně, jsem se vznášela na obláčku, dokud mi od klient nepřeposlal email svého nadřízeného, ve kterém běsní. V podstatě se vztekal, co za “debila” ty posty napsalo a ať už se neopovažuje nic postovat.

Byla jsem v šoku! Vždyť si je sami schválili a při nejlepší vůli jsem na nich nenašla žádné pochybení.

A pak to začalo…

Agentura se omluvila a mě okamžitě z klienta stáhla. Klietnovi se totiž nelíbily obrázky – ty, které si stáhli. Mohla jsem vysvětlovat, jak jsem chtěla, že já přece klientovi nevidím do hlavy a když si posty včetně grafiky schválil a ještě pochválil, tak co mám asi dělat.

Málem jsem dostala padáka.

Probrečela jsem víkend. Žádnou chybu jsem neudělala a přesto jsem byla potrestaná.

V pondělí se situace začala pomalu vyjasňovat. 

Osoba, co posty schvalovala na to úplně kašlala. Když byl průser hodili to na mě, že jsem posty poslala bez grafiky. 

Nastalo další vyšetřování, kdo říká pravdu.

Moje slovo nestačilo, byla jsem zklamaná. Snažila jsem se naše vedení chápat, ale to, že nejsem lhářka už by vědět mohli.

Nakonec jsem si vzpomněla, že umím vyvolat historii dokumentu. Udělala jsem to a dodala důkaz.

Situace se uklidnila. Sice se mi nikdo neomluvil, ale všichni jsou na mě hodní.

Jsem ráda, že je klid a v agentuře jsem zůstala, ale pachuť zrady ve mně zůstává.

 

Přivýdělek je nutnost!

Takže jsem se rozhodla, že se sebou musím něco udělat. Už nechci být vystavená rozmarům ostatních. Takže chci vlastní projekt. Zatím jen takový přivýdělek, ale časem i třeba něco, co by mě mohlo živit.

Takže jsem vymyslela několik nápadů.

 1. Projekt s mojí prací
 2. Projekt s knížkama
 3. Projekt s financema
 4. Projekt s vařením
 5. Projekt s psaním
 6. Projekt s farmařením a pěstováním

Mrzí mě, že nejsem konkrétní, ale určitě chápete, jak velký nesmysl by bylo popsat moje potenciální projekty na internetu. Ale mám pro vás úkol. Otravujte mě! Když se tu dlouho nic neobjeví, ptejte se mě, jak jsem pokročila, který projekt jsem se rozhodla zrealizovat a jak to postupuje.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.