antea.blog.cz

Přípravy na maturák

Maturák. Celý život to pro mne byl jen lhostejný pojem. V životě jsem na žádném nebyla a svůj jsem se chystala, prostě nějak přežít. Šaty jsem řešila až na poslední chvíli, ale když jsem si poprvé vyzkoušela polotvar, všechno se změnilo.

Mamka se mohla pominout, protože každá zkouška trvala kolem 2 hodin, kdy jsme se já a švadlena donekonečna řešili co a jak. Měla jsem předlohu, nic moc šaty, ale měly už ani nevím co, co se mi líbilo. Bohužel mamka to pojala, tak že tyhle šaty budeme mít. Takže úpravy co jsem s pí. švadlenou prováděli ji děsily a nedokázala si představit výsledek 🙂 No chvílema jsem byla vyděšená i já – upřímně se přiznávám 🙂
Ale nakonec z toho vylezly nejkrásnější šaty na světě (nezájímá mne jaké máte vy, nebo jáké jste viděli, pro mne jsou prostě nejkrásnější 🙂 )
Švadlena tvrdila, že kdokoliv prošel salónem, tak ten se nad nimi pozastavoval, jaké jsou krásné. Dívka co je šila by si je prý přála jako svatební a celkově se prý shodly, že jsou to nejkrásnější šaty sezóny. 🙂
Poslední zkoušce vévodily oslovení jako princezna, krásná, křehká apod. Takže shrňme to – šaty mám nádherné.
Kámen úrazu byl účes, od začátku se mi moc nezdálo, že mám zkoušku den před plesem. Mám, vlastně teď už měla jsem, vlasy do pasu, takže jsem neočekávala, že učesat mne bude snadné. Byl to horor! Nejdříve, že zastřihneme konečky. Ta *@!§§ ukázala mezi prsty 5 cm, tak jsem kývla, protože konečky jsem stejně potřebovala zastřihnout, jenže z 5 cm se stalo 15 cm. Když jí to mamka řekla (já si do zadu neviděla) lhostejně bez omluvy řekla, že teď už je pozdě. ¨Letmo se vyptala, jak by jsme si ten účes představovali a pak mi vlasy natočila. Po natočení jsem začali řešit účes, my jsme chtěli francouzský cop a na krku pak už rozpuštěné vlasy. Ona, že to se nedělá, že je to obyčejné, a už mi cpal různé drdoly apod. Francouzský cop jsme si na ní prakticky vyhádali. Jenže ta káča ho neuměla uplést, byly na to 2, ještě s koleginí a výsledek byl patvar. Navíc mne celou dobu neskutečně rvala za vlasy, zauzlování řešila prudkým trháním a já jen slyšela, jak mi praskají vlasy. Odešla jsem pěkně naštvaná a rovnou jsme začali shánět další kadeřnici. Zítra už by mne měla naostro učesat jiná, tak mi držte palce!
P.S. Těch hrubek a překlepů jsem si vědoma, ale kašlu na ně. Klidně si myslete, že inteligentní člověk by je tam nenapsal ani kdyby chvátal sebevíc. Já se teď radši půjdu konečně po 2 dnech pořádně vyspat!
Leden 2010

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.