Myslím

Přátelství mezi mužem a ženou

Můžou být spolu žena a muž přátelé, aniž by se jeden z nich začal citově angažovat?

 

Spousta lidí říká, že ano, ale já říkám, ne, ne a NE! Vždycky se jeden z nich zamiluje nebo začne toho druhého balit a je z toho průser!

pmzmNemám moc kamarádů a ještě méně kamarádek, ale v životě jsem se mi nestalo, abych kamarádila s klukem a nakonec to neskončilo tím, že mě začal balit nebo se do mne zamiloval. Jo pravda, jednou to bylo obráceně, ale to jsem byla na prvním stupni ZŠ.

 

V každém případě přátelství mezi klukem a holkou nemůže skončit dobře. Když jsem neústupně trvala na: Ne, jsme jenom kamarádi, bylo to nakonec ok a přátelíme se dodnes. Vždyť jaká je pravděpodobnost, že Vám vztah vyjde? Kolik vztahů dneska končí slovy „a žili spolu šťastně až do smrti?“ Minimum! Nakonec skončíte sami a ještě přijdete o kamaráda, což je důsledek toho když řeknete: Jo, zkusíme to.

 

K článku mě inspiroval článek z krásné.cz (ano, také tomu nemůžu uvěřit), kde autorka pokládá zajímavou otázku včetně odpovědi. Dovolím si citovat:

„Myslíš, že pokud se do sebe dva kamarádi zamilují, chodí spolu, ale potom se rozejdou, mohou být znovu kamarádi?56% lidí říká, že ano
44% lidí říká, že ne.

„Vždycky mohou být kamarádi i po rozchodu, ale jen v případě, že se pořád milují, nebo se nikdy milovat nezačali.“

A tohle je vážení obrovská pravda! Nelze si myslet, že se dva z nějakých důvodů rozejdou, určitý čas si počkají a pak v přátelství navážou tam, kde skončili. Impossible! Ty věci, které je dohnaly k rozchodu, ať už byly jakékoliv, tam stále jsou. Ten člověk, který Vám lezl na nervy je pořád stejný a stejně tak vy máte i nadále ty vlastnosti, které tak nesnášel on, takže na čem chcete založit přátelství?

Takže, abych citovala svého bývalého přítele: „někdy je třeba brát to logicky a prostě uzavřít city někam pryč.“ (podotýkám, že když tohle musí udělat oba z dvojice, tak se rozchod jeví jaksi nesmyslně), ale kdo chce kam…

Faktem ale je, že když tohle uděláte – uzavřete city někam do pryč, jak se můžete přátelit s člověkem, ke kterému nic necítíte? Kamarádi by se přece měli mít rádi a mělo by jim na sobě záležet!

Ale uzavření citů znamená, že zařídíte, aby vám ten druhý byl naprosto ukradený. Nakonec vlastně, ten člověk, se kterým jste chodili a měli ho rádi by vás nikdy nenechal odejít, nikdy by vám neublížil atd. Takže další otázka je, můžete se kamarádit s cizím člověkem, kterého neznáte? Ano, sice Vám připomíná někoho, kdo pro vás moc znamenal, ale není to ten člověk, protože ten vlastně nikdy neexistoval, byla to jen iluze.

 

 

Tenhle článek jsem psala před více než třemi týdny, teď už si tím obsahem nejsem tak úplně jistá…

2 komentáře

  • Expandance

    Ano, ano, ano! Většina mých bližších přátel jsou muži. Nikdy v tom žádná romantika nebyla a nejblíž k ní měly žárlivé scény poloviček, které to nedokázaly pochopit. 7 let je mým nejlepším kamarádem chlap a 7 let poslouchám názory, že jednou spolu skončíme jako pár. Upřímně? Musela bych ho zabít. Jako partnera bych ho defenestrovala, ale jinak za něj dám ruku do ohně.

    • Antea

      Zajímavá zkušenost 🙂 Já to mám přesně obráceně. Článek je starý přes tři roky a pořád jsem nepotkala chlapa, se kterým bych se kamarádila, aniž by jeden z nás chtěl něco víc 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.