briannag.blog.cz

Poslední Mohykán

Poslední Mohykán,
slavný film z roku 1992 učaroval několika generacím. Na csfdhodnocení 85% a zároveň je to 285. nejlepší film a 145. nejoblíbenější film. Musím se přiznat, ač je to pro mě dost trapné, že já jsem Posledního Mohykána neviděla. V době kdy mě zajímal mi ho mamka nechtěla dovolit, že je to krvák a když nastala doba a já si začala koukat na co jsem chtěla, už mě indiánky nebraly.

Ale teď nedávno jsem narazila na jeho nádherný sountrack a vzpomněla jsem si, že jsem Posledního Mohykána ještě neviděla… Pozor, popisuju zde zápletku a konec filmu, takže pokud jste ještě s Posledním Mohykánem neměli tu čest, raději dál nečtěte ať si nezkazíte překvapení.

A už ze sountracku jsem měla husí kůži. Znáte takové ty momenty, kdy máte pocit, jako by ta hudba vycházela přímo z vás a její rytmus odpovídal bušení vašeho srdce, tak tohle bylo ono. Takže jsem si rychle sehnala film a musím říct, že jsem byla okouzlená. Ale více než příběh mě okouzlila perfektně zakomponovaná nádherná hudba. Víte, příběh mě trochu zmátl, protože všichni víme, že Poslední Mohykán skončí špatně a podle mě to zase tak špatné nebylo. Celou dobu jsem se soustředila na vztah Nathaniela a Cory a ten dopadl dobře. Údajný vztah Unkase a Alice jsem téměř nezaznamenala. Z jeho strany teda něco ano, ale z její vůbec nic. Navíc si myslím, že ona se nezabila kvůli němu, ale že už se pokusila zabít, když se schovávali pod těmi vodopády a on jí strhl a situace na té skalní římse už na ní prostě byla moc. Pokud někdo Posledního Mohykána znáte, byla bych moc ráda, kdyby jste mi pomohli příběh rozluštit, protože bych ho opravdu moc chtěla pochopit.
Tragická scéna Unkase a Alice mě sice dojala, ale nebylo to, to, co jsem čekala. Upřímně čekala jsem, že po filmu budu naprosto uřvaná a na dně, což by odpovídalo mým reakcímm na podobné filmy např. po Zakletý v čase.
Takže pokud by se Vám někomu chtělo objasnit mi vztah Unkase a Alice ve filmu (knihu si přečtu sama) tak do toho! Budu ráda. 🙂
Březen 2013

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.