antea.blog.cz

Pletu, pleteš, pleteme

Už dlouho se chci pustit znovu do pletení. Sice před ním jednoznačně upřednostňuju háčkování, ale vadí mi, že z pletení ovládám jen hladce, obrace, občas se mi podaří začátek a výjimečně i dílko zakončím. Bohužel ale výsledek mých pletacích snah obvykle končí u šály… A na to, že bych si jednou chtěla uplést svetr (z přírodní ovčí vlny, mnou upředené…) je to dost málo…

Doma sice mám pletací jehlice po babičce a možná by se našly i nějaké po prababičce, ale mít svoje vlastní, nové a ještě navíc bambusové, byla možnost, které jsem prostě nedokázala odolat… A tak přišlo na řadu postovnezdarma a jejich sada bambusových jehlic.
Na jehlice jsem se děsně těšila, konečně budu mít kompletní sadu….
Když jehlice přišly, nejdříve mne zarazilo, jak je balíček malý, poté mě zrazilo, jak je balíček lehký a nakonec jsem ho otevřela a ke svému zklamání jsem zjistila proč.
0a2fcfd40b_102741640_o2
Chyba byla na mé straně, výrobce na stránkách jasně uvádí délku jehlic (24,5 cm), ale já, která v životě neviděla jinou velikost jehlic než je ta, co máme doma a v obchodech jsem se na ni ani nepodívala. Takže jsem nyní v rukou svírala krátké a u nejmenších velikostí nemožně tenké jehlice.
33e136f09d_102741637_o2
Ty nejtenčí jsou tlusté jako špejle a opravdu si nedovedu představit, jak na nich pletu např. svetr, ani ten pro panenky ne. Nechtělo se mi jehlice hned ničit, ale jsem přesvědčená, že pokud nemá bambus nějaké zázračné vlastnosti, co se pevnosti týká, bez nejmenší námahy bych jehlici rozlomila na dva kusy.
Na druhou stranu, tlustší jehlice jsou sice stejně krátké jako tenké, na rozdíl od nich však mají pevnou, zřetelně bambusovou strukturu, takže alespoň u nich jsem si přišla na svůj výkřik: “mámbambusové jehlice, uáááá!”
1262e536d1_102741639_o2
Takže, když si to suma sumárum shrneme, tak jehlice bych viděla jako vhodný dárek pro děti (aneb buďme generově korektní) učící se plést. U nich se už tak nějak předpokládá, že u toho dlouho nevydrží a tenkými dřevěnými jehlicemi se v nestřežené chvíli alespoň nezmrzačí. Dospělým bych jehlice mohla také doporučit, ale raději jen ty tlustší a na menší věci, řekla bych, že svetr na dospělého chlapa na nich prostě neupletete, ale zase na druhou stranu na pletení ponožek, jsou právě kvůli své velikosti ideální.
Za poskytnutí produktu k recenzi děkuji eshopu postovnezdarma.cz
Duben 2016

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.