antea.blog.cz

Oko (kreslení)

Už od dětství jsem si přála umět kreslit. Vždycky jsem “záviděla” spolužačkám, které už na základce dokázaly svým obrázkům vtisknout podobu skutečných lidí…

Přání umět kreslit mne nikdy neopustilo, jen na čas ustoupilo do pozadí.
V poslední době se ale vrátilo s novou silou. Je pravda, že v dnešní době kurzů kreslení PMH (pravou mozkovou hemisférou), které tvrdí, že naučit se kreslit může opravdu každý, by to neměl být takový problém. Ale najít si kurz, který by mi vyhovoval a sladit dobu, kdy mám volné finance s dobou, kdy se kurz pořádá, není jednoduché a já to zase odkládám z týdne na týden a pořád dál.
Nicméně, před časem jsem narazila na video jedné pražské školy, která kurz PHM pořádá a u které jsem se rozhodla ho i absolvovat a nedalo mi to a podle videonávodu jsem si zkusila namalovat oko, které maluju ze všeho nejraději.
Pokusy tužkou Vám ukazovat nebudu, protože i když se mi na papíře celkem líbily, fotky ukázaly, že rozhodně nejsou tak dobré, jak se mi z prvního pohledu zdálo.
Pak jsem ale zkusila k tužce přidat i pastelku a výsledek se mi líbil nejenom na papíře, ale i na fotce vypadá dost dobře, takže jsem se rozhodla se pochlubit.
 0728a63d69_95650910_o2
Prosím, mějte na paměti, že jsem naprostý amatér.
561de6050e_95651045_o2
Prosinec 2014

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.