Myslím

O sexu, emancipaci a feminismu

„Proč by měl kupovat krávu, když má mlíko zadarmo!“ to se říkávalo za dob našich babiček a prababiček, když se některá dívka oddávala nemanželskému sexu (a doufala, že si ji dotyčný někdy vezme) a ačkoliv se dnes už pořekadlo nepoužívá, podobné smýšlení  v lidech zůstalo.

„Nezávazný sex, přátelé s benefity, sexuální turismus… Sodoma a Gomora a kdo něco takového podniká je prase a neváží si sám sebe a především, ženy, které něco takového dělají jsou chudinky, které neznají svou cenu a nechávají se využívat chlípnými, sexuchtivými muži…

Těmto úvahám nerozumím a nechápu.

Máme 21. století!  Ženy nosí kalhoty, chodí volit a užívají si sex!

Už dávno neplatí, že nebohá, vykořisťovaná žena je muži po vůli jen proto, že musí (už se vzali) nebo proto že po muži něco chce (vdát se, dítě apod.).

Přesto na nás společnost stále tlačí, abychom sex. používali jako donucovací prostředek:

„Chceš sex? Ok, ale musíme spolu chodit, musíme se vzít…atd.“

 Daleko upřímnější mi přijde přístup, stejný jako název filmu:  Chceš mě?  Chci tě!“

Žádné “štráchy” a jde se na věc, sex. není věda (ale antikoncepce ano)

 

Nesnáším ty ubrečené kecy, že sex musí být z lásky, ideálně z té pravé a nefašované a mělo by k němu dojít nejlépe až po svatbě, protože se to tak prostě dělat má a lidé by měli být pyšní na to, že nejsou zvířata a svým pudům by měli odolávat.

 

Ani náhodou, takhle to prostě nefunguje!

Věřím tomu, že děti by se měly vyrábět z lásky, ale to je všechno. Člověk je součástí přírody a dělat ze sebe civilizovaného/civilizovanou netýkavku, protože, co by tomu řekli lidi ještě nikomu štěstí nepřineslo.

 

 

Co Vy a sex?

Čekáte vždy na svého princ či princeznu na bílém koni nebo si neděláte násilí a když přeskočí jiskra jdete na věc?

7 komentáře

 • Slečna v roláku (Taychi)

  Myslím si, že hodně záleží na prvním dojmu, tedy že ten první sex si člověk většinou pamatuje, pokud nebyl totálně na káry. A na to by měl mít někoho, ke komu má v tu chvíli nějaký hodně kladný vztah. Ne že se holka opije, jde na párty a jako poslední panna ve třídě (ve skutečnosti jich je dalších x, jelikož vymýšlet si v dobách, kdy na internetu najdete návod na kde co, není těžké) o to chce už prostě přijít. Později to záleží na člověku. Někdo skutečně nemůže mít sex bez toho, že by byl s tou osobou ve vztahu, já to vidím tak, že pokud se dva aspoň nějak znají (pokud ne, tak teda hodně opatrně), proč by spolu neměli sex – pokud tím někomu neublíží. Pokud žena střídá muže v posteli, buď to má hodně ráda nebo možná ještě nenašla toho pravého, kdo ví.
  Pokud to někomu vyhovuje až po svatbě, proč ne, ale osobně pravidlo, že žena koná, protože muž chce, vnímám jako zastaralé. A koneckonců i žena má nárok na uspokojení, to se podle mě ještě pořád dost šidí. Podle nějakých statistik má orgasmus málokterá žena. Měla jsem kamarádku, která orgasmus nikdy neměla a sex i přes bolest dělala proto, že se to dělat má. A to mi přijde hloupé.
  A já jsem, i přes vztah, ta s tou jiskrou. Když člověka trochu znám a vím, že můžu, tak jdu, protože máme dohodu o sexu s jinými lidmi. A světe div se, postelový vztah mezi partnery to dokáže i ozvláštnit (a nemyslím trojku. Když člověk nic nezakusí před svatbou, má podle mě větší šanci podlehnout nevěře v manželství. A nevěra je pro mě něco neuvěřitelně hnusného. Jedna věc je ulítnout, druhá nechat to pod povrchem a čekat, jestli se to náhodou omylem neprovalí.
  Co se musí v 21. století nechat knihám jako 50 odstínů, ženy si začaly uvědomovat, že mohou také chtít uspokojení. A to je důležité. 🙂

  • Antea

   Zajímavá dohoda 🙂 Myslím, že já bych jí mít nemohla, hrozně bych žárlila, ale je fajn vědět, že jsou lidé, který to funguje 🙂
   Pravda, Padesát odstínů šedi společnosti přece jen něco přineslo 🙂

 • Lúmenn

  Já zase říkám, že sex je sex a láska je láska. A často jsou to dvě naprosto odlišné věci. Sex ale není vždy jen o prostém zásunu, o honbě za orgasmem, ale často je to i potřeba chvilku s někým sdílet intimitu. A když žena nebo muž nemají stálého partnera, proč tu intimitu nesdílet s tím, kdo je zrovna ochoten? Se sexem se prostě moc nadělá, je to přitom jen biologický a příjemný akt a hlavně zcela přirozený. Takže make love, not war:)

 • Andrea V.

  Vidíš, já se zase nezvládám “rozdávat” každému na počkání jenom skrz to, že tady Antea píše, že nejít hned na věc je dávno out 🙂 . Tomu člověku potřebuju důvěřovat, a když si chlap nezvládne 3 – 4 schůzky počkat, protože je zvyklý na “povolnější” krásky není důvod, proč bych měla jít sama proti sobě a “dělat to” pod nátlakem.

  Bylo by fajn, kdyby přišlo do módy poslouchat svoje vlastní potřeby – ať už jsou blíž k sexu, nebo blíž ke zdrženlivosti. Chlapům ty modré pilulky taky dvakrát nesvědčí – ale když jim šroubují do hlavy, že je normální chovat se jako králík … 🙂

  • Antea

   Já jsem psala, právě o poslouchání vlastních potřeb a upřímně vzato nevidím žádný rozdíl mezi tím, vyspat se s chlapem při prvním setkání nebo po 3-4 schůzkách. Namlouvat si, že za tak krátkou dobu člověka poznám a můžu se s ním tedy vyspat, protože to už není cizí člověk je…. smutné.

 • Jana

  Nakoukla jsem pod dost peřin, než jsem našla svého prince. Alespoň vím, co chci. Nestane se, že bych ještě něco chtěla zažít … Ale to bylo bouřlivé mladí a teď jsem hezky doma u pece s děckem 😂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.