Osobně o sobě

Nový rok

První leden roku 2019 už je historií, nový rok je tady a já nic…

Nezvyklé, obvykle mám vždycky k novému roku nějakou tu poznámku, plán, předsevzetí, vizi…

Vtipné, je, že se mi podařilo dohledat dva roky starý článek Pour féliciter 2017, kde si sepisuju, co bych v novém roce (2017) chtěla udělat. Zajímavé (nebo spíš smutné?) je, že jsem to nakonec udělala, ale až o rok později v roce 2018.

Opravdu jsem s VB skončila, sundala jsem přívěsek a řekla jsem to široké rodině a dokonce jsem i trochu cestovala. Podívala jsem se na Mallorcu a moc se mi tam líbilo.

Takže, když i letošní rok plánuju ve znamení cestování a nových zážitků, jsou to reálnější plány než tenkrát a věřím, že je zvládnu uskutečnit ještě letos.

Původní plán bylo hodně cestovat po super místech ČR s Ciri, při pár příležitostech a levných letenkách se mrknout na pár dní do zahraničí a pak jsem toužila po větším výletu do Irska a do Rumunska, kam mě to hrozně táhne.

V Rumunsku bych chtěla strávit pár dní v Banátu a podívat se, jak tam “po staru” žijí naši dávní krajané, pak jsem chtěla projít se po hřebenech Karpat a přespat pěkně pod širákem v líhni upírů Transylvánii. Smočit se v moři by bylo taky fajn, ale není to nezbytné. Na týden k moři bych se ráda mrkla na podzim.

Plán by byl, ovšem v realitě momentálně připravuji svou účast na týdenní výlet do Norska v únoru. Proč Norsko? Já ani nevím, všude zima, sníh, cizí lidi a neznámý jazyk… Jenže! Polární záře a polární den nebo noc (co tam zrovna mají?) je mocné lákadlo a navíc… chci prostě vypadnout a něco zažívat. Sice si tím trochu znejišťuju Irsko, protože nevím, zda si můžu finančně dovolit dva tak moc nákladné výlety za rok, ale 14. ledna nastupuju do nové práce, pokud se mi k tomu podaří udržet si alespoň minimální přivýdělek jako OSVČ, mělo by to klapnout.

A když ne? Říká se, že člověk má litovat věcí, co neudělal, než těch co udělal. Tak případně vyzkouším, co na tom pořekadle je. Faktem zůstává, že věcí, které jsem udělala, jsem v podstatě nelitovala nikdy. I když to byly chyby, vždy jsem se díky nim něco naučila a čím větší omyly to byly, tím většího ponaučení se mi dostalo.

Navíc, za co jiného utrácet? Oblečení jsem začala řešit přes sekáč a nemůžu si to vynachválit, kupování hotových jídel a mlsání se snažím omezit (nekvalitní suroviny, plastové nádobí apod.) a domek je pořád v nedohlednu. Protože, já prostě chci, aby byl u nás na Vysočině. Bydlím na skvělém místě obklopeném spoustou vody, kopců a skal… považuji to tu za svůj domov a pochybuju, že někde na světě je úžasnější místo. Ale uvidím, co si budu myslet po letošním průzkumu republiky. 😀

Přemýšlím, jaký letošní rok bude.
U 2018 jsem v kostech cítila, že bude přelomový a bombový. No, přelomový rozhodně byl. Lámal iluze, srdce, lidi, ale i když to bolelo opravdu fest, byla to změna k lepšímu. A na nový rok 2019 z mého očekávání zbývá být “bombový“.

Líbí se mi zpětně se dívat na plány, které jsem ten rok měla a porovnávat je s realitou.

Doufám, že až se za 12 měsíců budu dívat na tenhle článek, řeknu si poprvé v životě, že skutečnost byla lepší než očekávání.

 

Co plánujete na letošní rok vy?
Žít a nebo ho jen přežít? 🙂

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.