antea.blog.cz

Nová práce

Po cca 3 týdnech v nejmenovaném obchodním řetězci, kde panovaly doslova nelidské podmínky, můj imunitní systém nevydržel nápor stresu a bacilů a vyhlásil stávku a já se odebrala na 2 týdny na nemocenskou.

A ačkoliv jsem to neplánovala, pomstychtivě jsem si užila dobu své nemoci – dobu vánočních svátků, kdy je v celém roce největší nájezd zákazníků, protože se lidé zblázní a podlehnou pocitu, že pokud se nepředzásobí na půl roku dopředu, umřou o Vánocích hlady.
Takže zatímco jsem ležela doma a mezi záchvaty kašle si s pocitem zadostiučinění představovala, jak v tom lítají a nezvládají to. Opakovaně slouží dvanáctky… no prostě konečně dostanou, co jim patří.
Jenže po pár dnech jsem si začala naplno připouštět jinou věc a to, že vedoucí mě vyhodí. Jsem ve zkušební době a to, že jsem si dovolila onemocnět a jít na nemocenskou ačkoliv ona a další zaměstnanci se nadopují prášky a s horečkami jdou chrchlat do práce (od koho jsem to taky chytla, že…) mi jen tak neprojde.
Takže jakmile jsem se sebrala z nejhoršího, vrhla jsem se na hledání nové práce. Bohužel jsem se ale nadcházela ve velmi nevhodném čase pro tento úkol, protože byl přelom roku, tedy čas propouštění a nikoliv nabírání. Každý den jsem několikrát kontrolovala nabídky pracovních portálů, ale nikde nic nebylo. Čas se mi krátil a teprve po několika dnech jsem narazila na první použitelný inzerát, bohužel se jednalo o moje místo… Po zjištění, jak dobře jsem vedoucí odhadla, se moje úsilí najít si jinou práci ještě zdvojnásobilo. Ale konec nemocenské se neúprosně blížil a já začínala pociťovat paniku.
Chtěli jsme se s VB odstěhovat do bytu, ale pokud neseženu práci, je všechno v kopru. Až den před kontrolou u doktora jsem konečně natrefila na inzerát. Opět se jednalo o práci prodavačky, tentokrát v maloobchodním řetězci, ale nemohla jsem si vybírat… Navíc v městě, kde se momentálně vyskytuji, je takřka nemožné sehnat normální práci v kanceláři, pokud nemáte známosti a ty já bohužel nemám (velké bohužel!)
Odepsala jsem tedy na prodavačku a pak už to šlo ráz na ráz.
První den jsem odepsala, druhý den byl pohovor – vybrali mě a třetí den už jsem byla za pultem.
Únor 2015

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.