antea.blog.cz

Nespoutaný Django

Nominace na pět Oscarů z toho dva získané, nominace na pět Zlatých Glóbů z toho obdržel dva, 88% na csfd, 31. nejoblíbenější a 81. nejlepší, řeč je o filmu Nespoutaný Django, dalším díle legendárního režiséra Quentina Tarantina, který společně s Joem Wrightem mým nejoblíbenějším režisérem.

Každý Tarantinův film se od filmů ostatních režisérů výrazně liší a na každém z nich je nesmazatelně znát Tarantinův podpis. V podstatě neznám žádného dalšího režiséra, jehož tvorba by byla tak specifická, jako je tomu v případě Tarantina. Jeho láska k brakům a tradicím dýchá z každého jeho díla, které navíc vždy podkresluje zajímavý příběh a nezaměnitelná hudba.

Nespoutaný Django je příběhem otroka Djanga, který shodou okolností získá svobodu a stane se parťákem lovce lidí, dr. Schultze. Společně cestují po západě, loví zločince a Django u toho pátrá po své milované ženě, se kterou je rozdělili před časem na dražbě otroků. Po čase se mu konečně podaří milovanou Brunhildu najít na jedné z největších otrockých plantáží Candylandu.
Aby se jim podařilo Hildy vysvobodit, vymyslí dr. Schult s Djangem odvážný plán, který by býval i vyšel kdyby nebylo zrádného a podlého majordoma Candylandu, kterému se podaří přijít na to, co mají za lubem a jejich plány vylíčit krutému majiteli Candylandu v otm nejčernějším světle.
Dojde ke krveprolití, krev stříká všude kolem a celé scény se koupou v krvi (jak je pro Tarantina typické). Vše se zdá být ztraceno, ale jak to vypadá Django má více životů než Garfield a nikdy se nevzdává…
Nedávno jsem psala, jak strašně miluju kvalitní filmy a Nespoutaný Django mezi ně rozhodně patří! Po celou dobu jeho sledování jsem nebyla schopná odtrhnout oči od obrazovky a než jsem se o to přestasla pokoušet spálila jsem večeři, opařila si ruku a málem si vyrazila zuby flaškou. Pak jsem to konečně vzdala, přetočila film na začátek a požitkářky jsem si vychutnávala každou minutu filmu, usazená na krajíčku postele, protože na to, že jsem se chtěla pohodlně natáhnout jsem prostě zapomněla.
Zhlédnutí Nespoutaného Djanga nedoporučuji všema deseti, ale rovnou všema dvaceti!

A co Vy?

Už jste Nespoutaného Djanga viděli?

 

Srpen 2015

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.