antea.blog.cz

Nekonečných 604 800 vteřin vedra

Přesně tolik ještě zbývá času než se počasí slituje a konečně se ochladí.

Celá země se změnila v žhavou kouli. Vzduch se třepe vedrem. Všechno se zpomalilo, vysílení lidé i zvířata se nepřítomně plouží a zapomínají na přirozené nepřátelství. Tráva zežloutla a čím dál častěji se ozývá houkání hasičů. Všude je mrtvo, protože taková vedra ničí bytí, jen u vodních zdrojů je patrná alespoň troška života.
Tvrdila jsem, že to zvládnu, že mě to vedro nepoloží, ale to bylo v době, kdy jsem myslela, že se jedná jen o víkend nikoliv o celý další týden.
Musíme přežít ještě 7 dní nevýslovného hicu, 168 hodin pozorování, jak záclony zplihle a nehybně visí v okně, ještě 10 080 minut se budu snažit přinutit plíce vpravit do mě, odporný mrtvý vzduch a uplyne 604 800 vteřin, než se konečně ochladí a ještě přesně tolik krát si pomyslím, aby tomu tak už konečně bylo.
Lituju důchodce, lidi v nemocnících a panelácích, kteří nemají kam předtím vedrem utéct. Nedovedu si představit, jak tyto dny tráví lidé s vysokým tlakem, obézní lidé, či bezmocná miminka v kočárcích.
Roky se posmívám globálnímu oteplování, vždyť se nacházíme v interglaciálu, takže zvyšující se vedro je to poslední, co by nás mělo trápit, ale je to blbost. Vedro je to nejhorší. Nemám ráda ani léto ani zimu, ale zimě dávám přednost. Protože proti chladu se můžete bránit, proti vedru vám nepomůže nic…
T2mpreba_evropa
Příroda má svůj řád a všechno v ní dává smysl.
Ale jaký úkol mohou mít tahle nelidská vedra, to mi uniká. Ale je to naposledy co je snáším, protože příští léto odlétám do chladných krajin! V Londýně mají momentálně teplotu mezi 18-22°C, letenky nejsou příliš drahé a ještě si člověk zlepší angličtinu, no neberte to!

zdroj obrázku: Portál ČHMÚ
zdroj videa: youtube

A co Vy?

Jak přežíváte tyhle příšerné teploty?

Snažíte se s vedrem ještě nějak bojovat nebo už jste to vzdali a jen mrtvě ležíte u otevřeného okna a prosíte vzduch, aby se alespoň trošičku pohnul?

 

 

Srpen 2015

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.