Nejlepší audioknihy online
Tipy

Nejlepší audioknihy online ke stažení

Nejlepší audioknihy, které seženete online. Miluju audioknihy a nedovedu si představit bez nich usínat. Poslechla jsem si jich už celou řadu a představím vám své nejoblíbenější.

 

Nejlepší audioknihy online

Seznam audioknih, které považuji za nejlepší se pravidelně mění. Tohle je můj aktuální seznam, který momentálně poslouchám pořád dokola a dokola a neomrzí mě. Audioknihy mi opravdu pomáhají s usnutím a nedovedu si představit, že bych musela jít spát bez nějaké zvukové kulisy. Pomáhá mi odfiltrovat z hlavy přebytečné myšlenky, kterých je tam poslední dobou opravdu hodně. Podrobnější recenze na některé audioknihy, které jsem slyšela, najdete tady.

 

Arsen Lupin kontra Sherlock Holmes

Příběhy Sherlocka Holmese miluju. Ale můj nejoblíbenější je ten, kde o Sherlocka příliš nejde. Je o Arsen Lupinovi – lupiči gentlemanovi, který má pod placem celou Paříž a dělá z policajtů hlupáky. Ne, že by se předřel. Chvíle mi je policejního inspektora až líto, ale nakonec u mě zvítězí škodolibé pobavení nad tím, co mu Arsen Lupin vyvádí. Moji recenzi najdete TU 🙂

Pýcha a předsudek

Elizabeth a pan Darcy je spojení, které rozbuší srdce nejedné romantičky. Já z jejich příběhu tak moc odvařená nejsem. Nejdříve se nenávidí, ale pak se do sebe zamilují. Klasika, doslova. Líbí se mi, ale za mě žádný zázrak. Co je ale naprosto úžasné je zpracování audioknihy. Paní Benettová je naprosto nepřekonatelná. Kdykoliv jí jen zaslechnu, tak se musím smát a usínat s úsměvem je prostě paráda. (Celá moje recenze na Pýchu a předsudek je tady.)

Babička

Babičku jako knihu nesnáším. Ale audiokniha je něco úplně jiného. Možná je to tím, že tuto verzi načítá ta jediná a pravá Barunka – Libuše Šafránková. (L.Š. má zrovna dneska pohřeb. Taky pro vás byla její smrt takový šok?) Audiokniha Babička je skvěle interpretovaná a když se zaposloucháte do hlasu Libuše Šafránkové, opravdu se přenesete na Staré Bělidlo. Život se v tu chvíli zdá méně komplikovanější, pomalejší a mně přijde i méně utrápený. (Moje recenze na Babičku)

Cizinka

Cizinku jsem poprvé četla, když před lety vyšla v ČR. Bylo to dávno před vznikem seriálu a široko daleko o ní nikdo neslyšel.  Žena, která se propadne v čase a najde životní lásku… Příběh ale není jen romantický. Skvěle zachycuje minulý život, a i když je to u podobných příběhů o cestách časem někdy těžké, tak dává smysl. Je to obrovské spletité dílo, které se skládá z mnoha příběhů, které vás vtáhnou a nepustí. Strašně obdivuju, jak moc promyšlené své dílo autorka měla, když ho psala.

Na Větrné hůrce

Nejkrásnější milostný příběh, jaký znám. Kam se hrabou Romeo a Julie. Kateřina a Heactlif jsou za mě nejdojemnější milenci a dějinách literatury. On chudý sirotek, ona jeho adoptivní sestra, divoká, nezkrotná jako počasí na Větrné hůrce, kde žili. Od dětství byli nerozluční a později přátelství přerostlo v lásku, kterou nezlomí ani smrt… Jenže pak, vinnou hloupých chyb se jejich cesty rozdělily a celý příběh se vydává vstříc srdcervoucí tragédii. Na zpracování audioknihy jsem byla hodně zvědavá, protože špatné zpracování by dokázalo zabít i sebelepší příběh. Naštěstí v tomto případě se dopadlo vše na výbornou. Filmových zpracování vzniklo velké množství. Moje nejoblíbenější, které vám vřele doporučuji, jsou Bouřlivé výšiny. Mimo to, že je nejpovedenější, hraje Heactlifa Tom Hard a to chcete.

Tohle jsou podle mě nejlepší audioknihy online.
Jaké jsou ty vaše?

 

2 komentáře

  • Lucie

    Přemýšlím, jak už je to dlouho, co jsem si pustila nějakou audioknihu a musím se přiznat, že už ani nepamatuji. Dříve jsem je ale poslouchala hodně především k úklidu nebo k vaření. Hodně se mi líbila audioknih Žítkovské bohyně od Kateřiny Tučkové. To audio dokázalo úžasně vystihnout a dokreslit atmosféru knihy. Moc doporučuji. 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.