Osobně o sobě

Na lovu v charitě

Dvě igelitky značkových věcí za 1000 Kč?
Zdá se to nemožné, ale přesně to jsem si dneska neplánovaně přinesla!

K nákupům z druhé ruky jsem vždy měla celkem odpor. Jednak jsem si kvůli tomu připadala jako socka, v kterémžto pocitu mě mohutně podporovala i drahá matka a druhak jsem neměla moc peněz, takže by pro mě nákupy ze sekáčů byly logické, jenže tím bych potvrdila sockovatost, takže jsem si umíněně šetřila na nové/drahé oblečení.

Teď se situace změnila. Peníze už nejsou problém a všude se hemží články chraňte přírodu, recyklujte věci, nekupujte všechno nové apod. Hodně mě to nahlodalo a s mocným přispěním článků Kočkomilky Jany a Lúmenky jsem se rozhodla to zkusit.

Konec konců proč ne? Recykluju, nevyhazuju jídlo, snažím se zbytečně neplýtvat energiemi, věci vyhazuju zásadně do košů nikdy do přírody (klacíky od nanuků se nepočítají), zvažuji začít nakupovat jídlo v bezobalovém obchodě, chci si začít péct kváskový chleba, omezuji svou spotřebu igeliťáků… tak pro nezkusit ty sekáče. Co mi vadí, že ušetřím peníze?! Vždyť se chystám na hypotéku!

Zkrátka, ve chvíli, kdy se pro mě nákupy z druhé ruky nestaly nutností, ale zábavou – jestlipak ulovím něco super- jsem se rozhodla začít je navštěvovat.

A zrovna dnes jsem šla kolem té pravé výlohy,  měla jsem čas, navíc jsem stejně měla v plánu tenhle týden nějaký brněnský sekáč zkusit, tak jsem vlezla dovnitř…

 

Odešla jsem cca o 2 hodiny později, nadšená a s dvěma igelitkami. Svůj úlovek jsem nadšeně volala máti. Nadskakovala jsem radostí, protože jsem si koupila jen věci, které vypadají jako nové, ale byly skoro zadarmo. Během hovoru jsem ještě zmínila jaký z toho bude článek. Jenže chyba to byla chyba. Máti, které se během hovoru dařilo její odpor k takovýmhle nákupům potlačovat, úplně šokovaným hlasem pronesla, ať, proboha, to nikde neříkám, že nakupuju v sekáči.

No vážení, tak já to říkám a dokonce i celkem hrdě! Podpořila jsem tím dobrou věc, protože tenhle obchod věnuje výtěžek na podporu rozvoje Brna, pošetřila přírodu a skvěle jsem si obohatila šatník. Nikdy bych nevěřila, že se skutečně dá sehnat super oblečení téměř zadarmo! Ale VBmu to říkat nehodlám, toho by z této informace pravděpodobně odvezli…

 

A tady je můj dnešní úlovek:

moc mě zajímá váš názor 🙂

 

Koženková kabelka 40 Kč. Tou jedinou si nejsem úplně jistá. Nepřehnala jsem to s tou barvou?

 

Lodičky zn. Always uvnitř kožené 200 Kč

 

Originální kožený nebo koženkový pásek 10 Kč

 

Kabátek zn. Kenar 90 Kč

 

Jarní trenčkot zn. Principles 90 Kč

 

Kožená(!!!) bunda zn. Berschka 320 Kč

 

Džínová vestička zn. Rocco 70 Kč

 

Džínové šáčko zn. Fishbone 90 Kč

 

Pletené bolerko 10 Kč

 

Pletené šaty zn. Orsay 10 Kč

 

Příjemný tunelový nákrčník 30 Kč

 

Světřík z HM 10 Kč

 

Z celého nákupu jsem ohromená. Na běžné obchody sice nemíním zanevřít, ale to, že jsem si pořídila tolik věcí, které vypadají jako nové a přitom je jejich cena menší než moje obvyklá cena džínů je … šokující. Proč tak nenakupují všichni?

 

Fakt se mi to líbilo a příště zkusím rovnou výprodej skladu! 🙂

 

Co na moje úlovky říkáte?
Kabelkou si nejsem úplně jistá, ale ze zbytku věcí jsem nadšená!
Jaký máte k nákupům z druhé ruky přístup vy?

 

9 komentáře

 • Katie Bee

  Moc ráda nakupuji v sekáčích. Mnohem radši než v normálních obchodech. Mám ráda Sue Ridder, který ještě pomáhá dalším lidem. Každá strana získává, v mém případě krásně oblečení a ta druhá získá peníze, pro charitativní účely:) Moc hezký článek, jsem ráda, když někdo sdílí do světa sekáče a né H&M:)

  • Antea

   Jsem ráda, že se článek líbí. Mě na sekáčích nejvíc baví to, že člověk nikdy neví, co objeví 🙂 Ale občas to fakt stojí za to 🙂

 • Jana

  Kabelka je příšerná 😂 ale zbytek bomba! 😍 napíšeš mi kde jsi byla, prosím? Klidně a FB. Hodilo by se mi pár nových šatů – potřebuji výstřih na kojení a to moje domácí šaty nemají …

 • Antea

  Napsala jsem ti to na FB 🙂 Kabelku teda pošlu dál, nebyla jsem si s ní moc jistá, ale nechtěla jsem jí tam nechávat, co kdyby náhodou… 😀 Jsem ráda, že se zbytek líbil 🙂

 • Lenny

  Já už jinde než v sekáči nakupuju jen výjimečně. Vždycky si řeknu, že tam jdu pro něco “na práci” (chodím občas profesionálně pracovat na přírodní stavby ze slámy a hlíny) a odcházím se značkovýma (úžasně pohodlnýma) kalhotama, značkovým tričkem, outdoorovýma membránováma šusťákama a novou flísovou bundou tak akorát na jarní běhání, dohromady to všechno za 200 korun. Když se v tom pak ukážu na té stavbě (nebo jdu běhat), tak mě málem vyhazují, co že jim to tam přišlo za manekýnu :D, tak to raději začnu nosit normálně a do toho sekáče si pro něco na práci zajdu znovu… Takže šetřím zdroje (svoje i přírody) a ještě mám konečně motivaci k tomu, abych vyházela staré neoblíbené a nepohodlné věci, které jsem si z dřívějška “na práci” schovávala (to zase naučili moji rodiče mě).

 • Veronika Tučková

  Taky jsem dřív neměla ráda nákupy v sekáčích z toho stejného důvodu jako ty a taky proto, že mi vždy přišlo, že tam jsou jen moc staré obnošené věci, které už se dneska stejně nenosí. Ale nedávno jsem změnila názor. Stačilo si vyhlídnout dobrý sekáč a pak už jen hledat a hledat. Minule měli akci vše za 75 kč a já tam zrovna objevila nádherný červený letní šaty (původně teda H&M) a pár basic triček.
  Ta džínová vestička a džínové sáčko je moc pěkné 🙂 Jinak za tu kabelku tě obdivuju, já bych si na takovou netroufla 😀
  Jinak možná spoustu lidí neví, že pro ty známé značky šijou zaměstnanci ve špatných podmínkách a kolikrát to jsou i děti. Rozhodla jsem se tohle nepodporovat takže pomalu přecházím na “slow fashion” a vyhlídla jsem si pár lokálních značek. I když je to právě dost drahý, proto to budu ráda kombinovat s tím sekáčem 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.