antea.blog.cz

Muzikál Carmen (2012)

Zbožňuju muzikály, sice jsem žádný ještě neviděla naživo, ale poměrně pečlivě je sleduju na youtube. Dneska přišel čas podívat se na Carmen z roku 2012.

Očekávala jsem hodně, vždyť v hlavní roli byla Lucie Bílá a starostu představoval Jiří Korn, ale byla jsem zklamána po všech stránkách.
Hudba byla slabá, žádné chytlavé písničky. Herci asi dělali, co mohli, ale i jejich ztvárnění postav bylo nic moc.
Lucie Bílá by do role hravé, svůdné a nepolapitelné Carmen “seděla” před lety, ale teď prostě bylo vidět, že mezi ní a hlavním mužským představitelem mladého policisty Rivery, který kouzlu Carmen propadne, bylo cca 20 let a Bílá ze všeho nejvíce na jevišti připomínala zasloužilou maminu.
Častý jev, který u Bílé pozoruji, že “sežere” scénu, jsem tentokrát příliš nezaznamenala. Bylo zjevné, že Bílá dělala, co mohla, ale dvacet let smazat nemohla a pokud bych měla srovnat její výkon s tím, který předvedla před lety v Drákulovi, tak ten z Carmen mu nesahá ani po kotníky.
Ostatní postavy byly podivně nevýrazné, příkladem budiž starostova dcera Catarína, která tam celou dobu jen tak kníká, až na scénu v kostele, kdy se konečně trošku “pochlapila”, starosta Korn, má příliš málo prostoru, aby mohl předvést stejně geniální výkon jako kdysi v Drákulovi coby jeho šašek.
Jediné postavy, které mne zaujaly, byl Carmenin bývalý milenec García v podání Noida a starostova sestra – živočišná chůva jeho dcery.

Noidovi jsem věřila každé slovo, když tam tak pobíhal v dlouhém koženém kabátě až na zem a na těle mu hrály svaly a tetování. Byl naprosto přesný v postavě milence a pána, který si přišel pro svou děvku, a který je naprosto přesvědčený, že mu patří až do konce jejího života.
A teta, když radí své neteři, ať si užívá života a nedrží se stranou a navrch přidává pár pikantních historek z dob svého mládí, byla perfektní. Veselá, osoba jež si z života vzala, co mohla a stále ještě z jeho kalichu pije, co jí síly stačí.
Celkově mám do teď problém říct nějak obšírněji o čem muzikál vlastně byl. Jedná se o milostný příběh odehrávající se v malém městečku, jehož poklidný běh naruší příchod smyslné a nepolapitelné Carmen, které propadne každý muž, který se na ni podívá. Jedním z nich je i mladý policejní důstojník José Rivera. Čestný muž zasnoubený s počestnou Catarínou s temným pokušením bojuje, ale nakonec neodolá a zcela kouzlu Carmen propadá a nepolapitelná Carmen se do něho také zamiluje. Pak ale do městečka přijde i García, bývalý Carmenin milenec a pán a chce ji zpátky. V cestě mu ale stojí Rivera a další muži, kteří chtějí Carmen získat. García zabije policejního náčelníka, který je Carmen rovněž posedlý a vraždu hodí na Riveru.
Spoiler:
Dramatické rozuzlení proběhne v cirkuse, kam García přivleče Catarínu. Tu zachrání Carmen. Rivera přede všemi odhalí Garcíu jako vraha, avšak García se nevzdává a chce ho zabít, před nůž, který proti němu hodí se ale vrhá Carmen, aby svou lásku zachránila. Podaří se. Rivera přežije a Carmen umírá.
Konec spoileru
Muzikálu bych dala tak 40%, za celkem povedené finále. Jinak to ale byla celkem nuda a určitě neplánuju se na muzikál podívat znovu.
Závěrečné hodnocení
+
Postavy Garcíi a Cataríniny tety, které se jako jediné povedly.
Scéna v kostele, kde Carmen a Catarína předvedly zajímavý duel a pak ještě Noidova píseň Patříš mně, ta je dobrá.
Děj byl nudný a neprůrazný. Když muzikál skončil, měla jsem problém říct o čem vlastně byl.
Písničky nebyly dost chytlavé. Je to smutné, ale nenapadá mne jediná písnička, kterou bych si chtěla zabroukat nebo ji mít v mobilu.
+ Herci byli nepřesvědčiví. Carmen stará, starosta nedostal prostor, Rivera byl divný…
Mými nejoblíbenějšími muzikály tak zůstávají:
  1. Fantom opery
  2. Drákula
  3. Krysař
Zdroj videa: youtube

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.