Osobně o sobě

MamYnky dobývají Bitcoin!

Před pár dny vyrazil Bitcoin strmě vzhůru a kryptoměny začaly zase plnit stránky novin. Dostaly se tedy i k lidem, kteří do té doby investovali tak maximálně pod matraci, do spořáku, nebo si posílali úspory na stavebko. Ale s tím je teď konec, o kryptu se doslechly i mamYnky. A stojí to za to…

Sama se o investovaní zajímám už delší dobu a strávila jsem měsíce tím, že jsem se vzdělávala. Účty mám založené všude možně, například Bondora, Bondster, Coinbase, Mintos a se všemi aktivně pracuju. Při hledání a sdílení informací jsem vstoupila i do několika FB skupin, kde se investice řeší. Ještě před pár dny tam byly diskuze “normální”. Tzn. přiměřeně vzdělaní lidé v oblasti investic hledali další informace, rady nebo sdíleli své zkušenosti.

Jakmile ale Bitcoin vystřelil vzhůru, kvalita diskuzí a dotazů šla strmě dolů. O nesmyslné informace a rady si začali psát i lidé, kteří nemají o investicích základní povědomí a hlavně mamYnky.

Sama děti zatím nemám, ale naprosto rozumím snaze rodičů zabezpečit své potomky. Jenže poslední dobou mám pocit, že většina žen s miminkem zřejmě porodily i mozek. Samozřejmě nevím, zda jednou nedopadnu podobně, ale nechce se mi věřit, že bych byla schopná podobných věcí, které navrhují novopečené investorky.

Nejhorší scénář je ten, kdy mamYnka chce zrušit veškerá rodinná spoření, účty, knížky, stavebka apod a všechno to narvat do Bitcoinu…

Bitcoinu!!!

Bitcoin se v tuto chvíli ani nedá skutečně nazvat investicí. Je to v první řadě spekulace a ačkoliv by v portfoliu měl mít své místo, vložit do něj veškeré rodinné prostředky, když ještě mají dvě děti, o které se musí strat, je buď na ústav nebo studenou vodu…

 

Chápu, že doba je zlá a mnoho lidí se zoufale snaží zabezpečit, ale každému soudnému člověku musí být jasné, že vsadit vše na Bitcoin je jako vsadit všechno na ruletu. Prostě neskutečný hazard. Nebo ne?

Jak to máte s investicemi a kryptoměnami vy? 🙂

 

A nezapomeňte, že nejlepší je investovat v první řadě do sebe a svého vzdělání. A až když víte, tak jsou na řadě finance. Zkuste si doplnit znalosti třeba:

2 komentáře

  • Joey

    Tohle šílenství kolem kryptoměn mě tak trochu připomíná šílenství kolem zlata před pár lety. Jenže u Bitcoinu a jiných kryptoměn je to jiné. Momentálně se zdržuji jakýchkoliv investic do kryptoměn, protože tomu zkrátka 100% nevěřím. Vypadá to totiž, že je snaha to začít regulovat zvenčí… Navíc je tady problém s třetí největší kryproměnou od Ripple – XRP, kde se čeká na to, jak dopadnou po obvinění od US agentury SEC. Chudáci lidé, kteří mají v portfoliu tuto kryptoměnu přiši během pár týdnů o dost peněz a navíc se největší “kryptomarkety” rozhodli je vyškrtnout (alespoň na chvíli) z portfolia kryptoměn. Jinak všeobecně se s kryptoměnami počítá. Třeba takový Paypal už spustil penněženku pro několik kryptoměn pro US své zákazníky. Teď přesně nevím jestli Visa nebo Mastercard, se začínají na podporu kryptoměn také připravovat. Holt čas ukáže. Teď jde o to, jakou kryptoměnu do svého investičního portfolia vybrat. PS: Nejsem odborník na kryptoměny, ale aktivně se problematiku zajímám, protože to co předvedl Bitcoin je “masakr”.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.