antea.blog.cz

Maličkosti, které dělají lidi šťastnými

Článek je přiřazen k tématu týdne “Maličkosti, které dělají lidi šťastnými”.

Nevím, jak to mají nastavené ostatní lidé, ale já svoji existenci založila právě na tom, aby mne těšily maličkosti. (Upřímně vzato, ne, že by mě nepotěšil např. nový byt, ale buďme realisté. Kolik nových bytů v životě asi budu mít? A být šťastná jen párkrát za život, na to kašlu.) Proto se snažím hledat radost a potěšení v běžných okamžicích života, které jsou krásné svou prostotou a jednoduchostí.
Těší mě okamžiky jako je například tento. Ležím v posteli, pracuju na notebooku a zároveň sleduju seriál. Můj mozek nezahálí, tělo odpočívá a i když pracuju, tak se nenudím, ba dokonce se i bavím…
Mám ráda chvíle, kdy s VB jen tak ležíme na posteli a jen tak spolu jsme. Nemluvíme jen prostě jsme vedle toho druhého.
Líbí se mi, když je venku krásně. A tím nemyslím jen krásně slunečně, ale i krásně hnusně. Prostě když se počasí předvádí “na plné pecky”. Když mlha, tak hustá jako mléko, když sněžení, tak vločky velikosti koruny, kroupy jako hrachy, podzim hrající všemi barvami, jaro čisté, svěží, zelené a slunečné. To jsou okamžiky, pro které stojí za to žít.
Nebo dobré jídlo. Když po prvním soustu nemůžete jinak než zavřít oči a zmůžete se jen na blažené “hmmm”. A máte pocit, že teď, když jste ochutnali tuhle božskou manu, už můžete v klidu umřít.
A rovněž momenty, kdy Vám někdo dává najevo jak moc Vás má rád. Jako když mi VB vyrobil přívěsek na krk. Strašně mne tím tenkrát překvapil a potěšil. Protože si dal obrovskou práci a vybral motiv, kterým se přesně trefil do mého vkusu a který jsem kolikrát hledala na internetu (ale to nevěděl). A dlouho do noci na něm pak pracoval, jen proto, aby mi udělal radost…
“Lidské štěstí, to je taková šňůrka, na kterou navlékáme malé korálky, taková malá štěstí – čím jsou drobnější a čím je jich víc, tím je to jejich štěstí větší.” (Jan Werich)
Prosinec 2014

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.