antea.blog.cz

Lidská hloupost nemá hranic!

Nedávno jsem na krásné narazila na článek, který mne zvedl ze židle takovým stylem, že jsem málem proletěla stropem. Týká se hormonální antikoncepce. K HA jako takové jsem se vyjádřila v jiném článku. Teď chci rozebrat a znevážit článek, který celou mou reakci vyvolal.
Podám si ho odstavec po odstavci.

1) “Nikdy jsem něměla sebevědomí až do nebeských výšin, jako jiné holky, které k tomu vždycky měly důvod. Byla jsem vždycky ta neuvěřitelně plochá, flekatá holka, která neměla ani vlastní názor, styl nebo nějaký půvab.”
– vlastní názor nebo styl v žádném případě není otázka vzhledu. Že je autorka ušlápnutá a nesebevědomá by si měla vyřídit s rodiči, či v pozdějším věku sama se sebou. Je-li si svého “nedostatku” vědoma, může na něm pracovat.
2) Věci jako akné, malá prsa a spoustu dalších podobných problémů, zasahuje dívky hlavně v pubertě, kdy jsou obklopeny hloupými spolužáky, kteří jim se všemi těmi poznámkami a urážkami na sebevědomí už vůbec nepřidají.
Byla jsem vždycky strašně nešťastná, kvůli tomu jak jsem vypadala. Věděla jsem, že jsem hezká, ale přes všechny ty nedokonalosti pleti to nikdy nebylo vidět. Ve všem jsem byla vývojově opožděnější než ostatní holky, i to mě trápilo, ikdyž teď už vím, že jsem za to měla být spíš ráda.!
– když si uvědomuje, že její spolužáci byli hloupí (což nepochybně byli), proč si jejich názory bere k srdci, navíc určitě nebyla jediná holka, které se posmívali. Tvrdí, že věděla, že je hezká, ale já tomu nevěřím, Kdyby to věděla, stačilo by jí to vědomí a nemusela by to nikomu dokazovat!
3) “Můj táta mi vždycky říkal, že se mi ta pleť tak za rok, za dva určitě zlepší, a já jsem mu věřila. Jenže potom když už to říkal, počítám tak sedm, osm let, bylo těžké i doufat.
Jednou jsem někde zaslechla že právě hormonální antikoncepce prý akné úplně zničí, a že do měsíce je pleť jako vyměněná, jako nová. Samozřejmě jsem to chtěla hned vyzkoušet, ale naši toho nikdy nebyli velcí fanoušci, takže přemlouvání mi trvalo ještě další rok.
Když už jsem konečně dosáhla svého cíle, proměnila jsem se k nepoznání.”
– někde zaslechla a už to letěla vyzkoušet… To ukazuje jak moc je autorka chytrá. Proč si nezjistila možné vedlejší účinky HA a pokud je znala a přesto ji začala brát, je opravdu tak povrchní a mělká, že je pro ni vzhled na vrcholu hodnot?
4) “Během dvou měsíců už jsem měla naprosto perfektní pleť, vyrostli mi prsa, a všechno ve mně se tak nějak srovnalo jak po tělesné, tak i dušební stránce. Byla jsem nadšená! A co udělá holka která právě získala úplně nové sebevědomí? V mém případě jsem na sobě začala pracovat ještě víc, abych co nejvíc zvýraznila své nově nalezené sebevědomí.
Už jsem nebyla ta holka na kterou se nikdo nepodíval, a díky tomu jsem si sebe začala i víc vážit, a víc o sebe pečovat.”
– tak za prvé (ačkoliv si uvědomuju, že já rozhodně nepatřím mezi ty, kteří by to měli nějak zvlášť kritizovat), prsa vyrostly – podmět je rodu středního, takže v přísudku píšeme tvrdé Y. Za další, je sice pěkné, že na sobě začala pracovat, ale jen tím ukazuje jak je povrchní a bez sebevědomí. To na ní předtím nebylo nic hezkého či zajímavého v čem by se mohla rozvíjet? To si sebe začala skutečně vážit jen kvůli vzhledu? Založit si svůj vztah k sobě na vzhledu mi přijde opravdu smutné. Co bude dělat, až zestárne? Bude obrážet plastiky a až dojdou peníze půjde se oběsit?!
5) “Možná to zní tak, že záleží jen na vzhledu, ale tak to není. Když vypadáš krásně, tak se tak i cítíš, a tvůj život se změní. Lidé tě vnímají tak, jak vnímáš sama sebe, a ty máš větší chuť budovat svou osobnost a vztahy.”
– určitě to zní, že záleží jen na vzhledu a co se týká autorky, tak to tak skutečně je. Není pravda, že když člověk vypadá krásně, tak se krásně i cítí. Jediné s čím docela souhlasím, je že lidé nás obvykle vnímají, tak jak se vnímáme my.
6) “Asi po roce jsem pokazila správný režim braní pilulek, a musela jsem je vysadit a měsíc počkat, než je zase budu moct brát. Bohužel v té době se pak všechno nějak zkomplikovalo. Finančně, se vztahem a tak dál. Přestala jsem je úplně brát, a teď po třech měsících vidím a cítím, že jsem zase nešťastná. Pleť v háji, a všechno se rozházelo. Zas se cítím jako ta malá ošklivá holka. Zase čekám na tu správnou chvíli, abych mohla pokračovat v tom, co mě změnilo k lepšímu.”
– tady se jasně ukazuje, že autorka je pořád stejná husa, jako byla, když HA začala brát. Nezměnilo se vůbec nic, vzhled je pro ni pořád alfou a omegou všeho a ačkoliv byla “krásná a spokojená” tak stejně nenašla nic, co by na ní bylo hezké či zajímavé, nic z čeho by mohla mít radost či důvod začít si kvůli tomu sebe vážit. Co se týká mě, tak autorce držím palce, aby mohla HA začít zase brzo brát, protože někteří lidé by se rozmnožovat prostě neměli.
7) “Chci jen říct, že to může být individuální, ale ikdyž to zní možná hloupě, antikoncepce mi rozhodně změnila život, a pokud i ty patříš k těm co se trápí nad akné a celkovou nerovnováhou, dopuručuji to vyzkoušet, protože to určitě stojí za to. Nejen že je možné, že se tvé vzhledové problémy rozplynou, ale navíc k tomu je tu ještě ten hlavní důvod, proč antikoncepci brát. Tomu říkám zabít několik much jednou ranou.”
– ano je to hloupé. Pokud někdo trpí akné, tak by měl nejdříve navštívit doktora, zkusit přírodní léčbu, pátrat a hledat informace a možnosti. Pokud nic nezabere, měl by se zamyslet nad svým žebříčkem hodnot. Jak moc je pro ni důležitá bezchybná pleť a co všechno je jí ochotna obětovat? Rozhodně ale žádná slečna nemůže čekat, že s braním HA se její problémy rozplynou. Možná se vyřeší jen její problémy s pletí, ale další problémy zůstanou a možná se přidají i další, copak autorka neví, že jedním z častých a dost známých vedlejších účinků HA je zadržování vody, tedy tloustnutí?!
Osobně jsem proto, že některým autorům podporující či hlásající pozitivnost takových svinstev jako je HA, anoroxie apod. by měla být minimálně zabavena klávesnice!

A co Vy?

Také Vás podobné články pobuřují nebo je shledáváte zajímavé a svým způsobem i přínosné?

 

 

Září 2015

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.