briannag.blog.cz

Legenda vs. realita

Zase jednou ve mně knížka z nakladatelství CooBoo vzbudila hluboké zamyšlení. Jedná se o knížku Legenda z pera autorky Marie Lu. Konkrétně mě zaujala myšlenka, co všechno běžný občan neví. Kolik informací mu ti nahoře zatajují! Jako první mě napadají léky.

Jdete k doktorovi s nějakým problémem a předepíše Vám léky. Léky, které by Vám teoreticky mohly pomoci, ale především léky za které dostane nejvíce zaplaceno od výrobce. Kolikrát Vám bylo doporučeno, ať zkusíte tamten preparát, že ty by měly zabrat, a přitom lékař jen letmo zmíní, že nebyly ještě stoprocentně odzkoušeny? A co vedlejší účinky léků? Za to, že se údajně zbavíte jednoho zdravotního problému, Vám jich hrozí mnohem víc a mnohem horších, na které zase dostanete další léky s dalšími vedlejšími účinky a propadnete se do nekonečného kolotoče ze kterého je jen velmi obtížné a nepříjemné se vymanit.
Nesmíme zapomenout ani na hormonální antikoncepci. Všichni máme jakési povědomí, že s hormony se musí opatrně a že organismu moc neprospívají. Přesto jsou dnes a denně náctiletým trdlům předepisovány hormonální antikoncepce kvůli problémům s pletí, které navíc ještě často existují jen v hlavách těch slečen. Jak tohle mohou udělat lidé, kteří přísahali, že budou lidské životy chránit?! Znamenají jejich přísahy dnes ještě vůbec něco? Nebo si to jen my, neuvědomělí pacienti, nezasvěcení do toho, jak funguje byznys, namlouváme? Mimochodem víte, že konzumenti antikoncepcí pak vylučují určité látky, které konzumujeme i my ostatní a tak se celá populace stává pomalu ale jistě neplodnou? Víte někdo, jak moc se za poslední roky zvýšily potíže s početím. A bude hůř vážení, na to se můžete spolehnout!
A co tolik propírané očkování, proti rakovině děložního čípku?! Na jednu stranu Vás masírují reklamy: Zachraňte své dceři život! Ale když se o problém začnete zajímat podrobněji, dostanete se k zprávám o různých úmrtí, o tom, že v některých zemích byla ta a ta u nás běžně vyskytovaná značka zakázána. Narazila jsem dokonce i na zprávu, kdy bylo naočkováno několik desítek Afričanek a které posléze zemřely. Nepřipomíná Vám tohle ty pokusy, co v knize dělaly na dětech, co neprošly zkouškou? V knížce se nám to hnusí, považujeme to za zvěrstvo, ale kolik takových případů máme denně před očima a kterých si buď nevšimneme, protože už jsme díky masážím medií příliš otupělí, anebo je jednoduše ignorujeme? Třeba jako já, když jsem si přečetla tu zprávu o tolika obětech očkování proti rakovině děložního čípku, taky jsem neběžela podávat žaloby, pořádat demonstrace nebo poslat dar Africe. Ne, pouze jsem si to zapamatovala a teď díky rozrušení z knihy jsem si na to vzpomněla a poslal to dál. Ale de facto je to k ničemu, protože nikomu to nepomůže, očkování nezastavím a žádné z těch holek to život nevrátí.
Často tvrdím, že naše společnost se už velmi rychle blíží do bodů, které jsou popisovány v dystopických knihách. Vždyť už dnes se práva běžného občana krátí a začíná se rozmáhat chudoba. A nikdo, nikdo mi nevymluví, že na tajných místech v tajných laboratořích už dnes neprobíhají pokusy na lidech, kteří byli obětováni v rámci vyššího dobra!!! Na to zmizelo už příliš mnoho lidí a vězení jsou dost plná na to, aby se mohl sem tam někdo ztratit.
Knížka se mi moc líbila a hodnotím ji 100% ale ta obálka je neskutečně hnusná, té dávám 1/5 a jen proto, že méně už to nejde.
Březen 2013

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.