antea.blog.cz

Květinová pleťová voda

Už začátkem listopadu jsem Vás informovala o chystajících se recenzích na vybrané produkty biokosmetiky Saloos. Je trapné, že se čekání na první z recenzí protáhlo až na takovou dobu (pozn. 3 měsíce), ale snad mi bude omluvou to, že jsem produkty chtěla opravdu poznat, abych se za své recenze nemusela stydět.

Jako první přišla na řadu Meduňková pleťová voda. O bylinkách něco málo vím, takže informace, že meduňka by měla zklidňovat mi byla známá, byla jsem tedy zvědavá, jak se bio kosmetice, jejíž účinky nepodporuje chemie, ale čistá příroda, podaří se s tou výzvou popasovat.
Na úvod by asi bylo vhodné trošku představit pleť, na které byla kosmetika testována. Osobně nemám s pletí žádné větší potíže, stačí ji jen čas od času vyčistit nějakou vodičkou a je v pohodě.
4a3ef24c03_102509186_o2
U pleťové vody mě na první pohled zaujala lahvička. Vím, že je to klišé, ale tato lahvička opravdu je svým způsobem výjimečná, protože není plastová, ale skleněná a poměrně masivní.
Nevím, zda jste slyšeli o škodlivých látkách, které se z plastu přenášejí na potraviny, které obsahují, ale já ano. Skleněný obal je tedy pro mne znamenal, že Saloos to se zdravotní nezávadností a naprostou přírodností myslí opravdu vážně.
Poté, co lahvička moje očekávání nejen splnila, ale dokonce i překonala, jsem byla o to zvědavější na obsah. Bude taky tak dobrý, nebo se jedná jen o klasické navrchu huj a vespod fuj, což je označení, které bych použila pro většinu “běžné (chemické) kosmetiky?
Nebudu Vás dlouho napínat. Pleťovou vodu jsem používala cca dva měsíce, než mi došla a za tu dobu moje pleť nedoznala žádné výrazné změny.
Asi si řeknete “pfff, proč tedy utrácet za bio kosmetiku, když k ničemu není?” Ale tak to rozhodně není pravda!
To, že moje pleť se nijak nezměnila, je dobře, protože jak už jsem psala, problémy s pletí nemám, tudíž není moc, co zlepšovat. Naopak se v mém tvrzení skrývá informace, že to, co jsem zvládla s nechutně chemickými čistícími vodičkami, zvládne i tahle malá nenápadná bio vodička, což je přece perfektní! Když si mám vybrat, jestli na sebe patlat chemické, pro tělo nepřirozené a v jistých směrech určitě škodlivé přípravky, nebo si trochu připlatit a použít produkt made matka příroda, volím rozhodně možnost B, tedy přírodní bio kosmetiku.
Když bych měla pleťovou vodu srovnat s chemickou kosmetikou, tak kromě stejného účinku, který na mne jak chemická tak bio kosmetika mají, přece jen vede pleťová voda Saloos.
Proč? Protože, když použiju běžnou (chemickou) kosmetiku, tak mě pak obličej tak nějak nepříjemně táhne a mám ho takový divně olepený a nakonec mi nezbude než si ho jít omýt vodou, abych mohla jít v klidu spát. Naopak u pleťové vody Saloos si naopak vychutnávám pocit osvěžení a příjemně uklidnující vůně.
Na základě výše uvedeného mohu bio pleťovou vodu kosmetiky Saloos vřele doporučit, protože když ji používám, mám pocit, že pro sebe dělám něco správného a povzbuzujícího.
Další produkty biokosmetiky Saloos, které jsem recenzovala, najdete ZDE.
Za poskytnutí produktů k recenzi děkuji Saloos.
Únor 2016

Jeden komentář

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.