Osobně o sobě

Když pálí dobré bydlo

Myslíte si, že jsem se konečně usadila a teď mě pálí domov? Ale prosím vás! Já si přece dokážu podělat život i jinak, kreativitě se přece meze nekladou….

Kreativitou to vlastně všechno začalo…

Asi víte, že pracuj jako copywriter a správce soc. sítí na volné noze. Svoji práci miluju i svobodu, kterou mi přináší. Jenže (vždycky je nějaké jenže). Postupem měsíců, které jsem trávila zalezlá doma s Ciri a koukala do PC na seriály, protože práci mi stačilo věnovat se cca 2-3 hodiny ob den, jsem začala mít pocit, že mi život protéká mezi prsty. Začala jsem si připadat špatně.
Žiju na první pohled dokonalý život, ale na stranu druhou mě absolutně nenaplňuje, nic v něm není… A i když je pro mě má práce i koníčkem, jsem tak znuděná, otrávená a prázdná, že je mi zatěžko nastarovat kreativitu a vrhat se do nových úkolů a výzev s radostí.

 

Chtěla jsem zachránit svou kreativitu, život a mozek… potřebovala jsem změnu a tak jsem, jen tak pro srandu, odpověděla na pár pozic do bank v Prdelákově. Jo, já vím, že Prdelákov nesnáším, ale v té době jsem prostě chtěla být na Vysočině a ani jsem nějak nepředpokládala, že bych místo získala. Jenže já ho dostala. Evidentně prohlásit na pohovoru, že to místo chcete, protože se doma nudíte, je znakem vašeho týmového ducha a potřeby výzev…

Pár dní po začátku září to začalo…
Strávila jsem den na pobočce a hned druhý den, jsem jela na setkání nováčků, které mi celou společnost a branži naprosto znechutilo. Jak moc velkou chybu jsem udělala mi začalo docházet v den třetí, kdy mi začalo skutečné školení.

Vzpomínáte si ještě na můj projekt Tour po zaměstnáních? Sice to tentokrát nevyšlo úplně podle představ, a v některých zaměstnáních jsme strávila déle než avizovaný jeden měsíc, vypadá to ale, že k článku přibude další profese,  které se podívám na zuby – bankovní poradce.

Ačkoliv mi už teď týden, po začátku školení je jasné, že to není cesta pro mě a že se mi to líbit nebude, nechci to hned vzdát. Jednak proto, že hned ten úplně první den v bance mě tam vyčenichala matčina kolegyně a roznesla to Prdelákovem expres (netuším proč), tak proto, že to prostě nechci vzdát. Navíc také proto, že navzdory tomu, jak se mi tam nelíbí, omezuje mě to, stresuje, otravuje… atd. Tak jeden z účelů, proč jsem do toho šla to splnilo – začalo se mi daleko lépe psát a tvořit. Můj mozek má zpátky křídla a to za to nepohodlí stojí.

Půl roku!

To je čas, který jsem ochotná tomu obětovat.

 

Práce bankéře mě navíc vždy zajímala a lákala a moc ráda zjistím, jaké to ve skutečnosti je. 🙂

 

Držte mi palce!

 

Jo, a jestli si ještě někteří vzpomínáte na článek Zálesák v 21. století, kdy se ze mě stal bezdomovec a hlavní roli v mém článku hrál spacák, tak se připravte – spacák se zase chystá do akce. Tentokrát by to mělo vážně stát za to!
Pokud nevysrabím, čeká mě pár dní pod širákem na Mallorce a to jsem v životě jsem nespala ani pod stanem…
A bude u toho i Fotograf, jen tak mimochodem, on to celé vymyslel…

7 komentáře

 • Lucka Stefani

  Úplně vím, o čem píšeš. Také jsem zažila pocit, kdy jsem potřebovala změnu – tak nějak cokoliv nového. Začala jsem na brigádě a měla jsem podobný šok, ale když jsem po pár dnech zjistila, že už v té době mi to dalo nové zkušenosti, tak jsem si řekla, že to překousnu a vyzkouším. Smlouva končí v prosinci a pak se rozhodnu, zda budu či nebudu pokračovat.
  Je moc fajn, že jsi zase dostala chuť a nápady na články a tvoření. Určitě to bude nová zkušenost a kdo ví, třeba si spolu po nějaké době sednete. Co se týká výletu na Mallorku, tak ať se vám tam líbí a vyjde vám hlavně počasí 🙂

 • Jindra

  No tohle není úplně pozice bankéře, spíš dealera nebo agenta, co jen loví nové ovce na oholení. Nebrat, vyhnout se obloukem. Snad to není Partners nebo podobá profláklá organizace. Nebo jde o tradiční banku?

 • Fit Maddie

  Hah, u článku jsem se i příjemně zasmála. Parádní styl psaní !

  A přeji velkou výdrž, bude to chtít asi hodně čokolády a kávy ! 😀

  FIT MADDIE

  • Antea

   Děkuju! 😀 Předpokládám, že to bude vážně mazec. Nějaká pomocná berlička by se mi hodila, ale čokoládu moc nemusím a kafe nesnáším 😀 😀 Takže to budu muset nějak zvládnout sama 🙂

 • Iva

  Ahoj Anteo, ani nevíš, jak mi mluvíš z duše 🙂 Zrovna prožívám také období touha po změně. Jsem zvědavá, kam mě to zanese, ale určitě ne do banky, to bych asi umřela 🙂 Ať to tam je dobré a využiješ tu dobu, kterou tam strávíš, na maximum. Krásné dny, Iva

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.