antea.blog.cz

Karty, které vám ukáží správnou cestu

Karty kouzelné mapy – Colette Baron-Reid

Karty Kouzelné mapy jsou ideálním průvodcem na životní cestě. Byly vytvořeny, aby vám pomohly pochopit kouzlo příběhu vašeho života, posílily vás, ukázaly cestu ke svobodě a naplnění životního poslání.
Nezapomeňte, že na své cestě nejste sami a nikdy nezbloudíte. Vynikající intuitivní schopnosti, sebepoznání a splnění vašich nejhlubších přání jsou jenom některé z nádherných darů, které jsou pro vás připraveny.
Ať jsou tyto Karty Kouzelné mapy vašimi věrnými společníky při nacházení kouzla a pochopení příběhu vašeho života. Čeká na vás ten nejlepší život! Karty můžete používat samostatně spolu s knižním průvodcem, který je součástí tohoto balíčku. Zároveň však také vychází kniha Kouzelná mapa, kde se dozvíte ještě více podrobných informací a karty vám k ní poslouží jako doplněk pro meditaci a vizualizaci.

Někdo na to věří, někdo na to nevěří. Existují lidé, kteří jsou přesvědčení, že mezi zemí a nebem něco je, jakási tajemná síla a rovněž existují lidé, kteří si myslí, že ti první jsou idioti. Já se řadím, k těm prvním. Jsem přesvědčená, že zázraky se dějí a že zdaleka ne každá událost má logické vysvětlení. Proto jsem byla velice ráda, když se mi dostaly do rukou Karty Kouzelné mapy s příručkou jak s nimi zacházet od Colette Baron-Reid.
Vlastnit “věštecké karty” byl můj velký sen, a když jsem si na internetu vybírala, ty pravé pro mne, zhlédla jsem desítky různých provedení. Karty Kouzelné mapy se mi zalíbily na první pohled. Nevím, zda to bylo tím, že jsem konečně po rocích toužení, konečně držela své vlastní věštecké karty, nebo tím, jak sympaticky byly udělané.
Ano, použila jsem slovo sympatické, protože to podle mého názoru karty i příručku nejvíce vystihuje. Knížka je společně s kartami uložená ve velmi pěkně designově zpracované krabičce, do které přesně padnou. Krabička je z pevného, tvrdého papíru a je na ní znát, že něco vydrží. Příručka, drobná nenápadná knížečka s měkkými deskami, nic zbytečně neokecává. Na pár řádcích nám autorka vysvětlí, jak karty vytváří, co ji inspiruje a k čemu jsou karty určené. Pak nás poučí, jak karty používat, předvede několik základních druhů výkladů a na závěr nás nezapomene upozornit, že hlavním záměrem karet je vést nás k osobnímu růstu a pak už následují popisy významů jednotlivých karet. Stručné, jasné, výstižné… nemám, co bych k tomu dodala, jsem naprosto spokojená se způsobem provedení karet.
Karty samotné jsou vyrobené v ideální velikosti 10×14 cm, takže se s nimi perfektně pracuje. Obrázky jsou hezké, sice bych si na věšteckých kartách představovala poněkud mystičtější ilustrace, ale nestěžuji si, protože i tyto jsou dost výmluvné. Rub karet je pro mne ale trochu záhadou. Jsou na něm jakési kompasy, pokryté znaky z horoskopů a runami. To, s čím mám problém, jsou dvě kýčovitá srdíčka, která se na “kompasech” objevují. Nechápu, proč tam jsou, nelíbí se mi tam a podle mého názoru se tam vůbec, ale vůbec nehodí. Co se mi naopak líbí moc je, že všechny karty jsou po stranách zlatě olemovány. Při pohledu na jednu kartu to není příliš patrné, ale když se podívám na celý stůžek, vytváří to nádherný efekt zlatého rámu.
Suma sumárum se mi karty líbí a jsem moc ráda, že je mám. Spatřuji v nich velmi šikovnou pomůcku pro rozhodování v obtížných životních situacích a rozcestích, kdy už nevíte kudy kam a jste vděčni za každou pomoc.
A jestli karty fungují? Zeptala jsem se jich, jestli jsem si vybrala dobrou práci a jestli se mi bude líbit a budu tam spokojená. Se zavřenýma očima jsem si z balíčku karet jednu vytáhla…
1b720a3144_100478634_o2
Byla to karta s názvem Svézt se na vlně. Její stručné vyložení zní: “V této chvíli je úspěch snadný a dosažitelný bez velkého úsilí.”
Podrobněji zní její význam takto: “Buďte ujištěni, že vstupujete do období, kdy se můžete vézt na vlně hojnosti. Vítr se otočil a vy můžete otestovat své surfovací schopnosti! Všechno to, co umíte – vaše nadání spolu s nadějemi a sny -, vás ponese vpřed. Lidé i okolnosti se vynořili z oceánu potenciálních možností a vzali na sebe podobu vlny úchvatné aktivity. Vězte, že jste určitě na správné cestě!”
Ač je to s podivem, tak tato karta mi dala na mou otázku celkem jasnou odpověď. Zkusila jsem to ještě jednou s jinou otázkou a dopadlo to velmi podobně, opět jsem dostala celkem jasnou odpověď. Sice jen čas ukáže, nakolik byly odpovědi pravdivé, ale mne to rozhodně zaujalo.
Což mě přivádí na myšlenku: Pokud jste někdo stejně jako já “na vážkách” a nevíte, co si o tom všem myslet, napište mi svou otázku a já Vám zkusím vyložit karty. Budu ráda, když mi zpětně napíšete, zda jsem karty vyložila správně nebo jsem byla totálně mimo…
Název knihy: Karty kouzelné mapy
Série: –
Díl: –
Autor: Colette Baron-Reid
Nakladatelství: Synergie
Rok vydání: 2013
Žánr: příručka
Počet stran: 152
Doporučený věk: bez omezení
Citace: BARON-RIED, Colette. Karty kouzelné mapy. 1. vyd. Praha: Synergie, 2013, 152s. ISBN 978-80-7370-237-3.

Hodnocení: 9/10

Za poskytunutí výtisku k recenzi, děkuji knihkupectví Knihcentrum.
Zdroj obrázku, anotace a informací o autorce: knihkupectví Knihcentrum.
Březen 2015

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.